Klaudia je obdivuhodná Slovenka, ktorá patrí k spoluzakladateľom Malkia Park-u v Orechovej Potôni neďaleko Bratislavy. Prostredie, kde poskytujú domov mačkovitým šelmám, ale aj iným, pre Slovensko netypickým zvieratám, vrátane žralokov, však nie je zoologická záhrada. Napriek tomu doň môžete vstúpiť a s krásnymi zvieratami, ktoré boli zachránené zo zlých životných podmienok či cirkusov, sa naživo stretnúť či pohladiť ich v sprievode ošetrovateľov.

 

Neskutočné dielo

Aj keď je záchranná stanica Malkia Park na slovenské pomery niečo veľkolepé, stále o nej veľa ľudí nevie. Pred nejakým časom však svet začal zdieľať dychberúce videá, ako sa Klaudia alebo jej kolegyňa Miška objímajú s levmi. Jeden z nich dostal meno Malkia a bol vlastne prvým zachráneným zvieratkom, na počesť ktorého pomenovali park a rozbehli celý projekt. Druhý lev vo videu sa volá Adelle a je vidieť, že táto netradičná láska medzi nimi je skutočne špeciálna.

Malkia Park slovenka sa objima s levmi

Klaudia na instagramovom profile upozorňuje na dezinformáciu, ktorá spolu s videom začala kolovať svetom. Ľudia si začali vymýšľať vlastné príbehy a tvrdili, že levy sa s opatrovateľkou stretli po 7 rokoch, a preto ju takto privítali. To však nie je pravda.

V príspevku spoluzakladateľka píše: „Michaela vo videu mi od začiatku pomáha s levmi, preto ich dobre pozná a oni poznajú ju! Len traja ľudia k nim majú takto blízko! Toto objatie sa nekoná každý deň, len ak majú dobrú náladu. Malkia má 4 roky a Adelle 3, akoby ich mohol niekto stretnúť po 7 rokoch??! Nemôžem uveriť, akí hlúpi sú ľudia a čo ich núti písať klamstvá (peniaze??) Veľmi smutné!! Tak prosím, ak toto video niekde uvidíte, uveďte v komentároch veci na pravú mieru!“

malkia park slovenska sa objima s levmi

To však nie je všetko!

Okrem mačkovitých šeliem, ako sú levy, tigre, jaguár, gepard a podobne, môžete vidieť aj lemury, gibony, kengury, rozličné kopytníky, papagáje či dokonca žraloky zachránené po ropnej havárii v Mexickom zálive. V parku privítajú každú finančnú pomoc na zlepšenie výbehov, nádrží pre žraloky či zabezpečenie potravy. Oplatí sa vidieť, Slováci!

Klaudia Malkia Park

Klaudia Malkia Park sa objima s levmi

Michaela Malkia Park

Michaela sa objima s levmi

Klaudia Malkia Park lev

lev Diego objima osetrovatela Malkia Park

Foto: Instagram | Video: Youtube