YouTuberi vyvolávajú u ľudí rozporuplné pocity. Kým jedni si myslia, že ide len o jednoduché šaškovanie pred kamerou, iní ich obdivujú a vedia, že za zverejnenými videami stojí kopec roboty. O tom, že práca YouTubera nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou, nás presvedčil aj Patryk Kmeť, ktorého by sme pokojne mohli označiť za najpríťažlivejšieho Slováka pôsobiaceho na tejto platforme.

Patryk pochádza z krásneho horami obklopeného Liptovského Mikuláša, kde sa okrem trénerstva venuje aj točeniu videí, ktorých cieľom je ľudí poučiť a motivovať ich v rámci zdravého životného štýlu. Aby sa ale 23-ročný fešák mohol týmto profesiám naplno venovať, rozhodol sa, že napriek dobrým výsledkom sekne s výškou v Bratislave a vydá sa za svojím snom. ,,Začal som si privyrábať všelijakými brigádami, pracoval som ako barman, čašník, sťahovák, upratovač… asi všetko. Preto, aby som mohol naplniť svoju vášeň a stať sa profesionálnym fitness trénerom a influencerom, ktorý prispeje do slovenského fitness priemyslu vlastnými skúsenosťami,“ prezradil nám.

Všetko odštartovala Patrykova premena

Ambiciózny mladík sa trénerstvu a poradenstvu v oblasti fitness začal venovať pred tromi rokmi, po tom, ako po dvoch rokoch cvičenia na sebe spozoroval zmeny. Keďže si to okamžite všimlo aj Patrykovo okolie, ľudia ho zrazu zasypávali prosbami o pomoc, pričom ich výsledky ho motivovali k tomu, aby svoju vášeň premenil na prácu. ,,Za najväčší úspech považujem správy od stoviek spokojných a šťastných ľudí, ktorí vďaka mojej aktivite zmenili svoje telo, výrazne si zdravotne polepšili, prekonali rôzne choroby alebo ťažké stravovacie poruchy (aj tie najťažšie) alebo aj rôzne ťažké životné situácie. Niektoré správy sú fakt silné a premeny doslova extrémne. Ako človek sa okolo toho, čo robím, cítim veľmi dobre,“ pohľadný svalovec sa s nami podelil o nadšené pocity.

Po čase sa Paťo skúsenosti rozhodol rozšíriť a posunúť na YouTube, k čomu ho vraj inšpirovali videá istého amerického fitnessáka, na základe ktorých začal cvičiť. ,,Postupne som pozeral video za videom od ďalších videofitnesákov a učil sa. Keď som dokázal sám zmeniť svoje telo, napadlo mi, že by mohlo byť fajn naučiť to aj ďalších ľudí na Slovensku. A tak som založil v roku 2015 svoj YouTube kanál,“ uviedol rodák z Liptova, ktorý ale zároveň priznal, že začiatky boli nesmierne ťažké.

Cesta bola na začiatku veľmi tŕnistá

,,Prvé 3 roky moje videá nevidel takmer nikto. Stále som ich točil, pracne strihal, rozprával na kameru, prekonával veľa spoločenských bariér… odozva bola veľmi malá. Skúšal som točiť aj anglicky, napadlo mi, že to možno bude cesta. No nebola. Moja videá mali v priemere približne 200 videní. Prvých 300 odberateľov som zbieral asi 3 roky. Musel som vyzerať ako blázon. No veril som a dúfal, že jedného dňa sa karta obráti. Dnes ma aktívne sleduje vyše 10 000 ľudí a niektoré moje videá majú aj cez 50 000 videní,“ pochválil sa svojou cestou za úspechom talentovaný YouTuber, čím potvrdil, že táto práca vôbec nie je jednoduchá.

Avšak Patrykov cieľ je vyšší než len tisíce zhliadnutia na YouTube. Pred časom totiž založil projekt s názvom Journey to Greatness. ,,Ide o projekt, ktorý spája mladých cieľavedomých ľudí zo Slovenska a Česka, z rôznych oblastí. V rámci neho pracujeme na mnohých veciach, ktoré už čoskoro uzrú svetlo sveta. Jednou z nich je jedinečné oblečenie, ktoré bude túto komunitu ľudí spájať. Cez YouTube, tento projekt v podstate uvádzame do sveta a približujeme ho ľuďom,“ ozrejmil podrobnosti o svojom „dieťati“.

Najväčšou oporou je priateľka

Ak ste si na vymakaného a šikovného sympaťáka začali robiť zálusk, musíme vás sklamať. Po Paťovom boku totiž už tri roky stojí očarujúca priateľka Lucka, ktorá je zároveň aj jeho najväčšou oporou. ,,Verila a verí celej mojej vízií bez toho, aby som jej to neustále všemožne obhajoval. Myšlienka na to, že v tom nie som sám, ma vedela preniesť aj cez tie najväčšie prekážky. Dokonca začala pracovať na projekte so mnou a dnes je dôležitou súčasťou JTG tímu. Vytvorili sme si medzi sebou veľmi jedinečný vzťah založený na 100% dôvere a otvorenej komunikácii. O všetkom sa rozprávame. Máme veľa spoločných plánov, snov a vízií do budúcna. Celej mojej kariére Lucka dodala tú správnu hĺbku a doložila posledný “chýbajúci diel do skladačky”,“ nešetril krásnymi slovami na adresu svojej polovičky zamilovaný Patryk, ktorý priznal, že sem tam dostane aj nejakú milú správu od fanúšičiek, ale všetko v rámci slušnosti.

,,Budem veľmi rád, keď zavítate na môj YouTube kanál alebo Instagram. Som tam mimoriadne aktívny. Rozhodne to nebudete ľutovať,“ na záver odkazuje usmievavý fitness tréner a YouTuber.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Slovakwoman.sk | Foto: Instagram/patryk_kmet