Vianočné sviatky bez klasických rozprávok si snáď nevieme ani predstaviť. Krátko po novom roku sa však odohrala udalosť, ktorá už navždy poznačí jeden z najobľúbenejších vianočných filmov. Hlavná hrdinka populárneho príbehu o Princeznej so zlatou hviezdou na čele totiž odišla do hereckého neba.

Od našich západných susedov prišla dnes veľmi smutná správa. Česká herečka Marie Kyselková, ktorá sa kedysi preslávila ako nádherná princezná Lada z nezabudnuteľného filmu, náhle opustila tento svet. Dožila sa úctyhodného veku 83 rokov a už navždy sa do pamäte českých i slovenských divákov zapísala ako pôvabná kráľovská dcéra.

Princezna so zlatou hviezdou

Bolestivú informáciu potvrdil pre český denník Blesk herečkin blízky priateľ Ivo Niederle (89). „Prišla za mnou dcéra z Ameriky. A u mojej princeznej sme strávili dva večery. Dnes ráno za ňou išla jedna z jej dcér, princezná však neotvárala,“ skonštatoval smutne verný kamarát a sused známej rozprávkovej postavy.

Marie Kyselková naposledy vydýchla vo svojom byte krátko po tom, ako sa ešte naposledy naraňajkovala. Hoci sa snímka o plavovlasej princeznej stala kultovou záležitosťou každoročných vianočných sviatkov, hlavná predstaviteľka sa herectvu potom už ďalej nevenovala. Celej rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť!

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Marie Kyselková

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Instagram/#Princeznasezlatouhviezdou, pixabay.com