Na svete existujú muži, ktorí sú obdarení takým darom reči a schopnosťou manipulácie, že dostanú do postele skoro každú, na ktorú si ukážu prstom. Presne vedia, čo povedať alebo napísať, aby citlivé ženské srdce zasiahli na tom správnom mieste. Jeden takýto kalerábista sa postaral o rozvrat super pracovného kolektívu s prevahou žien. Barbora mala to šťastie, že na ňu nikdy sladké mužské rečičky nejako zvlášť nezaberali. Práve ona nám rozpovedala, čo sa vlastne v ich firme zomlelo po príchode zvláštneho týpka Zoltána.

,,Šéf nám predstavil nového mladého kolegu. Na prvý pohľad pekný urastený chalan okolo tridsiatky, len ten jeho pohľad sa mi zdal akýsi divný. Taký lepkavý. Spočiatku sa javil ako veľmi šikovný a snaživý pracant, ochotný kedykoľvek pomôcť. Navyše bol veľmi milý, taký typický džentlmen, čím si získal hlavne ženskú časť firmy,“ vrátila sa k začiatku absurdného príbehu. Zoltán už niekoľko dní po nástupe do novej práce požiadal o priateľstvo na Facebooku všetky kolegyne. Žiadnej to neprišlo divné, skôr naopak, lichotilo im to. Prečo nemal medzi priateľmi aj nových kolegov, veľmi neriešili. Urasteného fešáka si rýchlo obľúbili a pre ženské osadenstvo bol hviezdou.

Ženy s dáždnikom,,Zolo mi začal na Facebooku vo veľkom lajkovať fotky a písať správy. Nie pracovné, ale dosť osobné. Lichotil mi, flirtoval, nechýbali jemné dvojzmyselné narážky a naznačoval mi, že by bol rád, keby sme boli aj niečo viac ako len kolegovia. Pritom vedel, že som šťastne vydatá. Reagovala som neutrálne alebo som jeho správy obrátila na srandu. Už vtedy mi napadlo, že mi na tom mužovi čosi nesedí,“ spomína Barbora. Atmosféra vo firme začala pomaly hustnúť. V predtým zohratom kolektíve sa dalo dusno krájať, ženy chodili do práce odvážnejšie nahodené a po Zolovi hádzali vyzývavé a sprisahanecké pohľady zároveň. Ten si to užíval, po firme chodil ako malý Boh. Barbora sledovala, ako sa, predtým kamošky, navzájom ohovárajú, dokonca zaregistrovala aj podrazy pracovného charakteru. V priebehu jedného roka sa dve kolegyne rozviedli a ďalšie dve rozišli so svojimi frajermi. Zolo Barbore naďalej vypisoval horúce správy, na ktoré ona nereagovala buď vôbec, alebo len úplne stroho. V práci sa k nej správal tak isto ako k ostatným kolegyniam, teda milo, úslužne a galantne.

Žena a Facebook

,,Náhoda je blbec. Raz som išla po chodbe a za dverami kancelárie som počula, ako sa dvaja kolegovia smejú a hovoria o Zolovi. Vraj už pretiahol všetky okrem Dany, ktorá má dvadsať kíl nadváhy a mňa. Ešte sa bavili na tom, ako dlho vraj dokážem odolávať,“ blíži sa Barbora k rozuzleniu bizarného príbehu. Vtedy jej zaplo, prečo je medzi babami také napätie. Napriek všetkým intrigám a podrazom ich mala svojím spôsobom stále rada, a tak usúdila, že je načase otvoriť im oči. Vedela, že riskuje veľa, ale rozhodla sa, že zorganizuje babskú jazdu v útulnom bare, kde budú mať aspoň aké také súkromie. ,,Najprv sme len tak nezáväzne kecali, ale po pár pohároch vína, keď sa nálada uvoľnila, som nadhodila tému – Zolo. Začala som tým, čo všetko mi vypisoval na Facebook. Nechcite vedieť, ako kolegyne menili farby. Doliala som im víno a postupne z nich vyliezlo všetko. Náš slizký kolega oblboval cez Facebook všetky naraz, vždy sa však sústredil na tú, ktorá sa chytala najviac. Keď ju zbalil, pár týždňov s ňou spával a potom sa začal vyhovárať na rôzne neodkladné povinnosti. Tými zrejme myslel ďalšiu kolegyňu, ktorú sa mu medzičasom podarilo namotať,“ smeje sa Barbora.

Žena a víno

Zolo to mal premyslené skutočne dobre. Kolegyne balil výlučne cez chat, užívať si chodil buď k nim domov, teda pokiaľ bol manžel alebo frajer niekde mimo, alebo sa s nimi zašíval v zastrčených penziónoch. U nezadaných to mal ešte jednoduchšie. Vedel, že niektorým rozvrátil vzťahy, ale absolútne ho to trápilo. V podstate mu nedala spávať už iba Barbora. Pracovný pondelok po víkendovej dámskej jazde bol poriadne trápny. Babám nebolo dvakrát do reči, ale hoci to neskutočne bolelo, v podstate boli rady, že sa dozvedeli pravdu. O pár dní pozvali Zola na kávu do kancelárie a všetko tam naňho vybalili. Najskôr sa snažil chabo zatĺkať, potom sčervenel, celý sa roztriasol a vybehol von. Odvtedy do práce neprišiel. ,,Vysvitlo, že ho hospitalizovali na psychiatrii a neskôr dostal výpoveď. Šéfovi sa dokonca donieslo do uší, že bol na tomto oddelení už liečený párkrát predtým, ako u nás začal pracovať. Babám až vtedy doplo, že si nechali zničiť život obyčajným psychopatom,“ povzdychla si Barbora. Po tom všetkom dali dve kolegyne výpoveď, zvyšok kolektívu funguje ďalej, vzťahy sa postupne dostali do starých koľají. Ale meno Zoltán, pre istotu, nikto nespomína.

Foto: Depositphotos.com, Pixabay.com