Nájsť muža svojich snov nie je vôbec také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Jeden vás očarí, druhý sklame a v konečnom dôsledku si poviete, že dokonalý muž vašich snov snáď už ani neexistuje. Omyl dámy! Existuje, len ste ho možno nemali príležitosť stretnúť. Ako sa hovorí: treba byť v správny čas na správnom mieste.

Svoje o tom veľmi dobre vie aj naša verná čitateľka Linda. Podelila sa s nami o svoj romantický príbeh lásky, ktorý by pokojne mohol konkurovať príbehom z pera Rosamunde Pilcherovej. ,,Po viacerých sklamaniach som sa rozhodla, že urgentne potrebujem vypadnúť niekam veľmi ďaleko, aby som si zresetla dušu a prišla na nové myšlienky.“ Aj vy dôverne poznáte ten pocit, kedy je jediným riešením situácie únik z reality? Čo viac vám pomôže na ubolenú dušu ako slnko, more, palmy a panenská príroda? ,,Ako blesk z jasného neba sa mi v e-maile objavila ponuka, ktorá sa neodmieta a ktorá bola kľúčom k môjmu vykúpeniu.“

Cieľ bol jasný. Trinásť dní poznávania krás exotickej Dominikánskej Republiky. Výhodná cena, úžasná destinácia, a predsa to malo jeden háčik. Ísť sama! Neustále si v hlave opakovala: ísť – neísť – ísť? Až keď jej kolegyňa, skúsená kartárka, vyveštila, že to bude jej osudová cesta, podpísala zmluvu, zaplatila a odoslala ju. Už nebolo cesty späť. Najbližší program: trip po Dominikánskej Republiky s ďalšími 9. cudzími ľuďmi.

Mať kontakty je skvelá vec. Zistila si ročníky výroby všetkých spolucestujúcich a pátranie mohlo pokračovať. Čuduj sa svete, na zozname sa ocitol 22-ročný zajačik a zvyšok posádky v priemere od 55-85 rokov. ,,No fasa,“ pomyslela si. 22 je predsa len bližšie k 27, a tak sa rozhodla poprosiť kompetentného kolegu o rezervovanie miest vedľa seba. Všetko bolo vybavené, zistila si ,,zajačikove“ meno a začala googliť. Zrazu natrafila na sympatického mladého futbalistu a v kútiku duše dúfala, že nebude desne nudný a budú si mať čo povedať.

,,Nastal deň D a čas na rozlúčku s kolegyňami, ktoré nevynechali uštipačné poznámky o tom, koľko dní nám potrvá, kým sa z dvoch jednolôžkových izieb stane jedna. Vždy som bola na starších mužov, tak na takúto možnosť som ani len náhodou nepomyslela.“ Linda sedela na letisku a číhala ako taký stopovací pes, aby našla svojho českého spolucestujúceho. ,,Odrazu do letiskovej haly vstúpil urastený, 190 cm vysoký, mužný a veľmi sympatický mladý muž vyzerajúci tak na 27 rokov. Pevne som dúfala, že je to on a nestrhávala z neho zrak. Keď som v lietadle sedela na svojom mieste, videla som, ako sa čoraz viac a viac blíži ku mne, až stál napokon v celej svojej výške nado mnou. Úžasne voňal, bol veľmi milý a pozorný. Po šiestich hodinách zo štrnásť hodinového letu sme sa bavili ako starí známi, ktorí sa poznajú sto rokov. To sa mi ešte nestalo.“

Zrodilo sa tam jedno veľké kamarátstvo, ktoré po pár dňoch nadobudlo iný rozmer, ako Linda pôvodne plánovala. Užili si krásne romantické chvíle v nádhernom prostredí, kopec srandy a spontánnych situácii. Obaja sa cítili ako v raji a nechceli sa rozlúčiť. Linda neočakávala, že by to mohlo s takým vekovým rozdielom a diaľkou fungovať. Dnes tvoria zamilovaný pár už vyše roka a za ten krátky čas stihli spolu precestovať už päť exotických a viacero európskych krajín. Každú voľnú chvíľu trávia spolu a vďačia osudu za tú úžasnú príležitosť stretnúť jeden druhého. Hoci je to zo Slovenska do Čiech iba na skok, ich osudovým miestom k zrodu lásky bola určená Dominikánska Republika.

Zažili ste niečo podobné? Podeľte sa s nami o vaše zážitky aj vy. 🙂