Ak patríte k fanúšikom kapely HEX, máme pre vás skvelú novinku. Chalani nahrali novú energickú skladbu s názvom ,,Beh“, ktorá sa stane hymnou pre bratislavský maratón.

Nový singel napísal gitarista Martin „Fefe“ Žuži spolu s Petrom „Ďuďom“ Dudákom, ktorý dotvoril refrén a aranže.  Aby toho nebolo málo, na skladbe sa podieľali aj hudobníci zo skupiny Polemic, ktorý nahrali dychovú sekciu. Skladba bude oficiálne naživo odohraná už 2. mája na Bratislavskom majálese! „Pesnička samotná má skoro 4 roky. Keď nás chalani z bratislavského maratónu oslovili, mali predstavu, že pesnička by mohla byť v modernom country štýle. Spomenul som si, že táto staršia vec by sa mohla hodiť. Prezradil Fefe. Keďže sa Hexu idea bežeckej hymny páčila, snažili sa vytvoriť chytľavú, rytmickú a ,,hecovaciu“ skladbu, z ktorej nakoniec urobili jarný singel. „Pieseň aj klip bude o behu životom a zdolávaní výziev, ktoré prináša. Dychovú sekciu nahrávali Petko, Pepe a Ľubo z Polemicu, za čo im pekne ďakujeme. Klip plánujeme nakrúcať už čoskoro a chopí sa ho opäť Jožko Koháry, ktorý režíroval aj náš posledný klip k piesni „Keď sme sami“. Vysvetlil basgitarista Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Hexáci majú k behu blízko aj z dôvodu, že sa mu aktívne už nejaký ten piatok venujú. „Som bežec asi 5 rokov. Behávam zásadne ráno a niekedy mám obdobia, že aj štyri krát do týždňa. Na maratóne som preberal štafetu od jedného z najlepších maratóncov na Slovensku, Borisa Csibu. Okamžite mi zmizol v diaľke a desiatky ďalších ozajstných bežcov ma predbiehali. Po mne išiel Yxo, ktorý nenašiel Ďuďa. Prebehol další jeden a pol kilometra a musel sa vrátiť na odovzdávku.“ Smeje sa Martin „Fefe“ Žuži. Hudobníci spolu ,,bežia životom“ už viac ako 25 rokov a dnes tvrdia, že: „Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa a prekonať sa.“ Jasným príkladom je člen kapely, Tibor, ktorý behával iba na vojenčine z donútenia a párkrát na MHD.

Ak si chcete populárnu slovenskú kapelu vychutnať naživo, 2. mája ich môžete vidieť na Bratislavskom majálese a festivalech Topfest či Žákovic Open.

Foto: Peter Spurný