Krásna, čistá, výnimočná… Aj tak by sa dala opísať nová skladba od éterickej speváčky Simy Martausovej, ktorá v spolupráci s Martinom Harichom nahrala pre slovenských hendikepovaných cyklistov jedinečný singel ,,Spojiť sily“.

Sima Martausová sa na slovenskej hudobnej scéne objavila ako blesk z jasného neba a pomedzi všetky popové a moderné princezné znie sympatická speváčka ako pesničkársky anjel. Tentokrát brunetka potešila všetkých svojich fanúšikov novým singlom ,,Spojiť sily“, ktorý nahrala s exsuperstaristom Martinom Harichom u neho na chatke pri Prahe, kde hudobník momentálne žije.

„Pesničku Spojiť sily som zložila po svojej prvej cyklistike s ľuďmi z Parasportu, ktorí mi veľmi prirástli k srdcu. Keď som prišla domov, uvedomila som si, aké je krásne, ako si môžu hendikepovaní a zdraví navzájom pomáhať. Radosť z maličkostí a ich pohľad na život učí nás zdravých, aby sme si vážili to, čo máme a tešili sa už len z toho, že sme. Pesnička Spojiť sily je vyjadrením toho, ako ma napĺňa radosťou vedomie toho, že keď spojíme sily, môžeme dokázať krásne veci a život je krajší,” spomína Sima na zrod skladby, ktorú napísala pre OZ Parasport24. Združenie, ktoré bolo založené v roku 2006, sa venuje organizácii rôznych projektov na podporu hendikepovaných ľudí, pričom každoročne sa cyklistickej akcie Parasport24 Tour zúčastňujú aj mnohé známe osobnosti zo slovenského šoubiznisu.

„S touto pesničkou to bolo také úplne spontánne. So Simou sme chceli duet už dlho, no tento prišiel tak sám, neplánovane. Keď mi pieseň vlani zahrala na „bajkovačke“, veľmi sa mi páčila, navrhol som jej nejaké úpravy, a tie sa zase páčili jej. Takže sme spojili sily a povedali sme si, že do roka a do dňa to nahráme, aby to bolo na ďalší ročník Parasport24 Tour hotové,“ dodal Martin Harich, spevák a producent skladby. A my môžeme len povedať, že sme sa do nej doslova zamilovali na prvé počutie… :)

Sima Martausová a Martin Harich

Foto: Facebook | Video: YouTube