Diamant, zirkón, biele zlato, žlté zlato, titán… Existuje milión možností, o ktorých budúci manželia pri výbere ich symbolov lásky uvažujú, no zdá sa, že výber sa stáva znova o čosi ťažším rozhodnutím. Do popredia sa totiž dostáva nová éra svadobných obrúčok – piercing do prsta!

Ako každá iná vec, aj táto, na pohľad šialená novinka, má svoje výhody i nevýhody. Na jednej strane môžete zahodiť obavy zo straty cenného šperku, celý proces vsadenia ligotavej ozdoby trvá iba niekoľko minút a cena závisí, podobne ako pri osvedčenej klasike, od zvoleného materiálu. Novodobú vychytávku ale nezískate bezbolestne a to, že ostáva permanentne na vašom prste, môže byť zároveň mínusom.

piercing do prsta

Otázka, ktorá delí ľudí na odporcov a nadšencov ale znie: „Je to bezpečné?“ V odpovedi sa rozchádza i názor profesionálneho „piercera“, ktorý v aktuálnom trende nevidí najmenší problém a dermatológa, zastávajúceho obozretnejší postoj, hlavne čo sa týka infekcií či nežiaducich posunov šperku kvôli neustálym pohybom rukou a prstami. Nuž, je to na vás, vymenili by ste tradičný prsteň za nový piercing?

piercing obrucka svadba

obrucky nove trendy

piercing svadobny prsten

Zdroj: womanmagazine.co.uk | Foto: pixabay, youtube, Instagram