Súkromné udalosti, tehotenstvo alebo výchova detí svetoznámych celebrít sa dá len ťažko „ukryť“ pod rúško tajomstva. Bezpochyby, každý rodič chce pre svojho potomka len to najlepšie, no niekedy majú i mediálne populárne osobnosti naozaj zaujímavé zvyky či zákazy, ktoré sú v niektorých prípadoch i trošku pritiahnuté za vlasy. Však posúďte samy. :)

 

Prísne metódy mladej mamičky Kylie Jenner

Keďže prvorodená dcérka Kylie je ešte skutočne malinká, aby mohla dodržiavať nejaké „pravidlá“, starostilivá mamina údajne trvá na tom, aby všetci ľudia, nachádzajúci sa v blízkosti Stormi, nosili lekárske masky – rúška. Údajne je to kvôli tomu, aby bola jej dcéra chránená proti rôznym baktériam, pričom tento príkaz platí dokonca aj pre rodinných príslušníkov či rodičov bábätka. V tomto období má malá Stormi už 3 mesiace, takže je otázne, či Kylie už z týchto zvykov poľavila alebo nie.

Kourtney Kardashian a kuchynské spotrebiče

Kourtney, ďalšia z rodu Kardashianiek, sa prísne stará o bezpečnosť svojich troch detí a čo sa týka dodržiavania životného štýlu celej rodinky, brunetka vylúčila zo svojej kuchyne praktický spotrebič – mikrovlnku. Mladá mamička tak prihrieva jedlo v rúre, nakoľko tvrdí, že tento spotrebič je škodlivý a pomáha toxínom z plastových obalov vniknúť do jedla. Prísna diéta podľa Kourtney spočíva vo vyhýbaní sa mlieku a mliečnym výrobkom, naopak, pre svoje deti pripravuje rôzne zeleninové a ovocné smoothies s množstvom vitamínov. Trojnásobná mamička rovnako dbá aj na kvalitu posteľnej bielizne, v ktorej jej deti spávajú. Vyhýba sa bavlneným obliečkam, naopak, dáva prednosť hodvábu. Vankúše práve z tohto materiálu by mali zabrániť tvorbe vráskam.

kourtney kardashian

Žiadne chemikálie ani sladkosti, len biopotraviny!

Na stravovanie svojích detí prísne dohliadajú aj hviezdy Hollywoodu, ako mamička Julia Roberts, ktorá tvrdí, že je správne dávať deťom sladkosti len raz za čas a už vôbec nie po každom jedle ako dezert, aby sa nestali závislé.

julia roberts

Herečka Gwyneth Paltrow o sebe prezradila, že nemá prísne pravidlá v stravovaní svojích detí, no vždy treba nezdravé zložky nahradiť správnou alternatívou! Prísne sa vyhýba chemicky a geneticky modifikovaným výrobkom a, samozrejme, vyhľadáva výhradne bio potraviny.

Gwyneth Paltrow
Herečka Gwyneth Paltrow s deťmi

Internet, sociálne siete a najaté bezpečnostné tímy!

Samozrejme, aj celebritní rodičia dbajú o bezpečnosť svojích detí na internete. Herečka Megan Fox zakazuje svojim ratolestiam prístup k sociálnym sieťam, nakoľko tvrdí, že na internete ide len o sledovanie počtu „followerov“, čo môže výrazne poškodiť ich sebaúctu. Prístup krásky Megan sa možno zmení, keď jej synovia trošku vyrastú, nakoľko najstarší má zatiaľ len 5 rokov.

Meghan Fox
Meghan Fox so synom Noahom

Známi rodičia Brat Pitt a Angelina Jolie sa rozhodli vyriešiť problém nebezpečenstva internetu a jednoducho si najali „kyberneticko-bezpečnostný tím“, ktorý sleduje, čo ich deti robia online. 

Angelina Jolie
Starostlivá mamička Angelina Jolie

S používaním mobilov, tabletov a celkovo internetu u svojích detí sa musela popasovať aj speváčka Jennifer Lopez. V rámci trávenia voľného času vytvorila takzvaný „Sunday Funday“, keď vždy v nedeľu majú povolený prístup na internet, môžu hrať videohry a používať smartfóny. Tento deň je podľa speváčky skvelá motiváciou, aby sa jej deti počas pracovného týždňa snažili v škole, a taktiež sa dobre správali.

Speváčka JLO s deťmi
Speváčka JLO s deťmi

Zdroj: brightside.me | Foto: Instagram, feelgrafix.com, hdqwalls.com