Kolumbijská speváčka Shakira má 41 rokov, ale jej spevácka kariéra ani zďaleka neutícha. Momentálne prebieha jej turné s názvom El Dorado World Tour, s ktorým sa však vyskytol i zrejme jeden z najväčších škandálov, aké počas kariéry zažila.

Ako je to u spevákov zvykom, spolu s turné zverejnia kolekciu oblečenia a doplnkov ako tzv. merch. U Shakiry však niekde v dizajnovaní došlo k závažnej chybe a do predaja sa dostal prívesok, ktorý pripomína dnes už zakázaný extrémistický symbol „čierne slnko“ alebo skrátene SS (Schwarze Sonne). Kedysi to bol symbol okultizmu a nacizmu, v súčasnosti ho používa tzv. „čierna scéna“ ako hudobný štýl gothic metal.

Prívesok stál 9,95 amerických dolárov a výrazne sa podobal na starý nemecký znak, ktorý zdobil i podlahu vo Wewelsburgskom hrade (sídlo nacistov) počas Národného Socializmu. Na chybu upozornili dokonca až fanúšikovia Shakiry a behom pár hodín spomínaný doplnok z oficiálneho e-shopu zmizol. K incidentu sa vyjadril tím známej speváčky: „Veľmi sa ospravedlňujeme za neúmyselnú podobnosť. Produkt sme stiahli z predaja.“ Správu doplnili aj informáciou, že inšpirácia dizajnu pochádzala z pre-kolumbijskej doby, no bohužiaľ, veľká podobnosť s extrémistickým znakom, na ktorú boli neskôr upozornení, sa nedala poprieť.

cierne slnko shakira symbol

shakira el dorado world tour merch

shakira world our cierne slnko merch

Zdroj: people.com | Foto: Instagram, Twitter