Napriek tomu, že sa pravidelne staráte o svoju pleť, stále vykazuje známky nedokonalosti? Na jednom mieste sa vám robí vyrážka, inde máte nepekné začervenanie a takto by sme mohli pokračovať ďalej. Možno sa o svoju pleť staráte dobre, ibaže stále robíte jednu zo šiestich chýb, ktorá vašej pleti neprospieva. [sociallocker]

 

Spíte s make-upom

Prvá a najdôležitejšia vec, ktorú musíte pred spánkom urobiť, je odlíčiť sa a vyčistiť si tvár. Či už cez deň používate klasický make up alebo si dáte iba špirálu, je nutné, aby ste z pokožky odstránili všetku špinu, ktorú ste počas dňa nazbierali. Veľmi dôležité je aj to, aby ste sa odlíčili správne, nakoľko vaša pleť potrebuje počas noci dýchať.

Káva

Možno vás teraz zarmútime, avšak kofeín je najväčším vinníkom, ktorý vám privodí suchú pleť a zväčší vrásky. Skúste znížiť dávku kávy napríklad na jednu denne alebo ju úplne nahraďte zeleným čajom.

Vytláčanie vyrážok

Jednou z najhorších vecí, ktorú môžete pre svoju pleť urobiť, je vytláčanie vyrážok. Okrem toho, že si z nich môžete preniesť baktérie a rozmnožiť si ďalšie akné po celej tvári, veľakrát sa stáva, že po nich ostávajú nepekné jazvy.

Preskakovanie jedál

Chcete schudnúť, a preto vynechávate niektoré hlavné jedlá dňa? Je to to najhoršie, čo môžete urobiť nielen pre vaše chudnutie (pretože potom prídete domov a zjete všetko), ale aj pre vašu pokožku, ktorá starne dvojnásobne.

Dlhé, horúce sprchovanie

Možno si hovoríte, že naparovanie je pre vašu pleť veľmi prospešné, no opak je pravdou. Kým stojíte v sprche a ste v sparenom prostredí, vaša pleť sa veľmi rýchlo vysušuje. Keď vidíte, že máte červenú pokožku, je čas vystúpiť zo sprchovacieho kúta.

Zlý pitný režim

Všade sa to dookola opakuje a my vám to zopakujeme tiež. Málo pijete? Rýchlejšie starnete! Naordinujte si aspoň 2 litre vody denne a uvidíte, že pleť budete mať pružnejšiu a nebude taká suchá. [/sociallocker]