Zvyknete sa na nich sťažovať, že sú neporiadni, občas leniví, miestami nezodpovední, málo citliví, jednoducho – chlapi. Na druhej strane musíte uznať, že práve kvôli vlastnostiam, ktoré im často vyčítate, sa im možno žije ľahšie. Nebolo by od veci odkukať od nich niektoré vzorce správania a postoje, ktoré môžu zjednodušiť váš komplikovaný ženský svet. [sociallocker]

 

Muži neriešia svoje telesné nedostatky

Teda, až na pár výnimiek. A čo robia ženy? Bez ohľadu na to, či ste rodená krásavica alebo priemerná baba, neustále na sebe hľadáte aj tie najmenšie chybičky krásy. A kto hľadá, ten nájde, že? Ešte aj pri milostných hrách myslíte na to, či nemáte priveľké brucho alebo primalé prsia, alebo… Nech si každá doplní to svoje. Muž sa jednoducho oddá príjemným radovánkam a je mu fuk, ako práve vyzerá. Samozrejme, existujú aj exoti, ktorí ešte aj v posteli sledujú či majú správne napumpovaný biceps, ale my teraz hovoríme o normálnych chlapoch.

Keď majú problém, dajú si po hube a je to!

Toto myslíme, samozrejme, obrazne, ale vy už asi tušíte, čo tým naznačujeme. Chlapi jednajú na rovinu. Keď majú problém, vydiskutujú si ho a viac sa v ňom nerýpu. A ako sa v takýchto situáciách správajú ženy? Často namiesto toho, aby si veci vysvetlili z očí do očí, radšej budú ohovárať, intrigovať, navzájom sa podrážať. Spomeňte si, koľkokrát ste sa dokonca na ženu, pri ktorej sa vám vo vrecku otváral nožík, usmievali a tvárili ste sa, že je všetko v poriadku? Prečo je to tak? Lebo už od detstva vám niekto vtĺkal do hlavy, že musíte byť ku každému milá a poslúchať. Nie, nemusíte. Pokiaľ dokážete o probléme hovoriť otvorene, slušne a konštruktívne, nikoho tým neurazíte. A pokiaľ áno, to už nie je váš problém.

Muži nie sú takí posadnutí poriadkom

V podstate si tým značne uľahčujú život. Nerozhádže ich špinavý riad, vrstva prachu na nábytku, ani špinavé okná, teda veci, ktoré dokážu ženy vytočiť do nepríčetnosti. Tie sú schopné prísť totálne vyšťavené z práce a namiesto toho, aby si na chvíľku vyložili nohy na gauč, začnú nervózne umývať riad alebo drhnúť toaletu. Pred sviatkami sa idú zblázniť, len aby stihli umyť všetky okná a dokonale upratať celú domácnosť. Výsledok? Nervozita, frustrácia, stres. Stojí vám to zato, dámy? Tým nechceme povedať, že máte žiť v špine a totálnom neporiadku, len to, že všetkého veľa škodí a mať doma stopercentný poriadok za cenu narušenej psychiky a rodinných vzťahov je fakt blbosť.

Muži v posilňovni

Muži pri športe nerozprávajú, ale makajú

Všimnite si mužov vo fitku, pri futbale, pri behu, skrátka pri akomkoľvek športe. Oddajú sa mu naplno a nič iné neriešia. Naopak, ženy dokážu každú športovú činnosť pretransformovať na debatný krúžok. (Česť výnimkám) Na jednej strane chcete byť fit, schudnúť, vyzerať zdravo a vyšportovane, na strane druhej namiesto toho, aby ste sa sústredili na športový výkon, klebetíte. No nie je to strata času?

Muži väčšinou vedia, čo chcú

Povedzme, že chlap potrebuje novú kosačku. Príde do obchodu, zistí si, ktorá má aké parametre, vyberie si tú najlepšiu a kúpi ju. A ako nakupujú ženy? Idú do nákupného centra, lebo potrebujú niečo na seba. Možno majú predstavu o tom, či to „niečo“ majú byť šaty, topánky alebo džínsy, ale inak nič. Prídu do obchodu, vyskúšajú si desať modelov, ktoré im ešte ohodnotí kamoška aj predavačka, napokon si niečo po dlhom váhaní kúpia a keď prídu domov, rozmýšľajú, či tie modré šaty, ktoré si nevzali, predsa len neboli lepšie. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa niektorým dámam v šatníkoch hromadia veci, ktoré vôbec nenosia. Lebo išli do obchodu, nevedeli, čo chceli, a predsa to kúpili.

Keď idú na pivo, nekontrolujú si každú chvíľu mobil

Určite vás nie raz vytočilo, keď vám váš drahý nedvíhal, lebo práve riešil „neodkladné“ veci s kamošmi na pive. Keď sa vyberiete na dámsku jazdu vy, podvedome kontrolujete mobil či vám náhodou nevolal, nepísal, a pokiaľ máte rodinu, možno zvyknete aj zavolať či je doma všetko v poriadku. Takže keď nabudúce opäť raz vyrazíte s kamoškami von, venujte sa výlučne im, uvoľnite sa a aspoň na chvíľu zabudnite na svojho chlapa, poprípade deti. Nebojte sa, prežijú to v zdraví a vy sa aspoň skvelo odreagujete a zabavíte.

Foto: Pixabay.com [/sociallocker]