Kým ľudia nájdu tú svoju pravú polovičku na celý život, preskáču si rôznymi záväznými aj nezáväznými známosťami. Tak je to aj v prípade dizajnéra Sebastiana Errazuriza, ktorý sa nechal pri svojej tvorbe inšpirovať dvanástimi ženami a svoj projekt nazval „12 lodičiek pre 12 mileniek“.

 

Dievča zo smotánky – Jessica

Jessica patrila do úzkeho kruhu bohatých. Jej otec bol veľmi vplyvný muž, mal vlastné lietadlo (vlastne niekoľko lietadiel), bol majiteľ hotelov a zároveň vlastnil luxusné vily po celom svete. Čím viac rozprávala o živote v elitnej smotánke, tým menej bola príťažlivá.

Zlatíčko – Natasha

Natasha bola stelesnenie dobra. Vždy varila, piekla, upratovala, starala sa o všetko. Sebastian však o nej povedal: „Nikdy som nestretol žiadnu ženu, ktorá by bola taká šťastná, že sa mohla starať o muža. Rozišli sme sa. Nemohol som si zvyknúť na to, že sa ku mne niekto správal až tak milo.“

Plačko – Alexandra

Alexandra sa čerstvo rozišla so svojím bývalým, ktorý bol podľa jej slov hlupák, idiot a všetko ostatné neslušné, čo našla na jazyku. V náručí a posteli u Sebastiána si uľavila a vyzerala opäť šťastná. Keď však vášeň pominula, ostala ležať v posteli a dlho do noci plakala za svojim „bývalým idiotom“ – Sebastian ju už nezaujímal.

Zlatokopka – Alison

Alison bola hlásateľka. Bola úžasná – milovala ju nielen kamera, ale aj jej šéf. Ona milovala peniaze. „Sebastian, všetky moje kamošky idú na výlet do Brazílie a berú aj svojich partnerov,“ povedala. Sebastian si to nemohol dovoliť a ona nechcela čakať. Nečakal ani jej šéf.

Ľadová kráľovná – Sophie

Sophie bola modelka a pre Sebastiana skutočný klenot – ako Lamborghnini, po ktorom túžil od detstva. Kamennú tvár a „ľadové emócie“ však nemala len na móle, ale aj v súkromí a v posteli. Jemu sa ju však nijako nepodarilo „roztopiť“.

Vojačka – Barbara

„Keď som išiel vyzdvihnúť Barbaru, dvere otvoril jej otec vo vojenskej uniforme. Mal prísny pohľad a pravidlo – žiadny chlapci v jeho dome. Barbaru som zobral na kopec, kde sme si užili intímnu chvíľku v aute. Našli nás tam však policajti, nahých nás vyviedli z auta a aby sme sa vyhli problémom a oni nás pustili, Barbara zavolala otcovi. Odvtedy sa jej vyhýbam so strachom, čo by mi jej hrozivo vyzerajúci otec urobil, keby ma stretol.“ – Sebastian

Lámačka sŕdc – Laura

Žiadny kokrétny príbeh sa k Laure neviaže, len to, že Sebovi zlomila srdce. Ale kompletne. Teraz je vydatá za iného muža.

Se*y kosť – Caroline

Caroline bola se*y kočka zo svadby. Mala krvavočervené minišaty a po pár provokatívnych tanečkoch si to so Sebom užila v záhrade. Keď sa vrátili, celá sála na nich zazerala – muži od závisti, ženy pohŕdavo. Keď sa dali dokopy, Sebastian bol na nej závislý, ale ona bola závislá na pozornosti. Caroline ho podviedla s kým len prišlo.

Panna – Anna

S: „Bolo to dobré, však?“

A: „Hm… áno, … teda, neviem… bol to môj prvý raz.“

Keď o nej počul Sebastian naposledy, známy mu spomenul, že sa Anna chce stať mníškou.

Šéfka – Rachel

Rachel bola medzi ľudmi silná feministka, ale v posteli sa hrala na malé dievčatko. Ako povedal Seb, v súkromí s ním bola však nerozhodná – niekedy chcela prebrať kontrolu, inokedy sa nechala vydržiavať ona. Nevedel, ako sa má správať a na čo má v danej chvíli Rachel náladu. Takáto nerozhodnosť nebola pre Sebastiana príťažlivá.

Duch – Valentina

Valentina bola dievča z malého mesta. Bola krásna v takom čudnom zmysle a vyzerala aj správala sa ako dieťa žijúce v lese. So Sebom sa stretávali v jeho karavane, ale nikdy netušil, odkiaľ prišla alebo kam odišla po ich spoločnej chvíli.

Kameň – Alice

Alice vedela, že so Sebom budú spolu omnoho skôr, než to on čo i len tušil. Tiež vedela, že sa pravdepodobne rozídu, aj keď on sa snažil veriť v opak. „Nikto z nás však nevedel, že to bude až také krátke. Miloval som ju. Aj vždy budem.“ – S

Zdroj/Foto: designboom.com