Zatvára obchody, netvorí, prepadá drogám a depresiám. Znova. Donedávna bol Marc v módnej branži uctievaný génius a návrhár svojej generácie. Dnes je však všetko inakViac ako nové kolekcie ho zaujímajú prostitúti a drogy. Z teplákovej súpravy a ošúchaných tenisiek sa bežne neprezlečie niekoľko dní a módny svet je v obavách. Oprávnene. 

Viera v šťastný koniec opúšťa už aj jeho spolupracovníkov. Mnohí tvrdia, že za momentálnu situáciu ,,vďačí“ odchodu svojho dvorného fotografa Juergena Tellera. Dôvodom bola provokatívna Miley Cyrus, ktorá sa pred dvoma rokmi mala stať tvárou kampane. Teller ju fotiť nechcel a Marc, na vrchole kariéry, si skrátka myslel, že ho hravo nahradí.

mj

Marcovi démoni

Práve ľudia zo začiatkov jeho kariéry mu pomohli vybudovať módne impérium a zvládnuť démonov, ktorí ho ovládali, a to najmä Robert Duffy, s ktorým Marc údajne nikdy nič nemal. Robert ho zamestnal už v dnes neexistujúcej značke Sketchbook. Videl v ňom talent, potenciál a budúcnosť amerického dizajnu. V roku 1985 zaznamenala jeho kolekcia obrovský úspech, avšak pre problémy s drogami ho z firmy vyhodili. Aj napriek tomu Robert svojho zverenca podporoval. V roku 1992 sa mu podarilo upútať známou kolekciou v štýle grunge pre značku Perry Ellis. Ostro kritizovaný Marc prišiel o prácu znova. Začal tak tvoriť pod vlastným menom a o 4 roky neskôr ho módny dom Louis Vuitton oslovil s postom kreatívneho riaditeľa.

mj duffy

Prečo klamať? Marc je drogovo závislý gay, ktorý zamestnáva šľapky!

Sláva je len pre silné žalúdky!

Jacobs rýchlo zistil, čo so sebou prináša život na vrchole. Nezvladál obrovský tlak a bol to práve Duffy, ktorý ho presvedčil, aby nastúpil na protidrogovú liečbu. Odvtedy to s ním bolo ako na hojdačke. Najprv svieža, dostupnejšia línia Marc by Marc, potom úplne dno a heroín.
Robert sa v roku 2008 na adresu návrhára nemilo, ale za to úprimne vyjadril: ,,Prečo klamať? Marc je drogovo závislý gay, ktorý zamestnáva šľapky!“ Niekoľkokrát zdôraznil aj to, že ho ako obchodného partnera neopustí. Nevedno, čo sa stalo, no na jar minulého roku Duffy v najväčšej tichosti odstúpil zo svojho postu. A značka, ktorú sme tak milovali, je v rozklade!

Verejným tajomstvom ostáva, že dopyt po kúskoch z Marcovej dielne výrazne klesá. Na rozdiel od luxusných značiek ako Chanel či Prada ľudia nevedia, čo môžu od kolekcie očakávať. Nemá stanovené základy a nemá na čom budovať. Aj keby to mal byť koniec návrhára svetového mena, Marc sa navždy zapíše do histórie módy a ukončí tak výnimočnú éru, ktorej bol súčasťou.

https://www.instagram.com/p/BD8d3z8P5BB/?taken-by=marcjacobs

 

https://www.instagram.com/p/BDBLeVgP5P0/

 

https://www.instagram.com/p/BC0Sj3rv5L9/

Foto: Instagram, Facebook