Každá žena túži po dlhých zdravých vlasoch, veď ako sa hovorí, práve tie sú korunou ženskej krásy. Mnohé z vás sa o ne denno-denne starajú, investujú do drahej kozmetiky, aby vyzerali čo najlepšie, avšak tých sedem problémov trápi každú dlhovlásku. 

 

Potenie

Asi najhorším letným problémom žien s dlhými vlasmi je potenie na krku a v jeho okolí. Spotené vlasy sú nalepené na rukách, chrbte, tvári a nech sa snažíte akokoľvek, výsledný dojem nie je práve najpríjemnejší. Čo tak prehodiť vlasy na bok? Opäť chyba. Ak sa chcete vyvarovať neželanému poteniu a zlepeným vlasom, vyskúšajte rôzne drdoly či vrkoče, vďaka ktorým budete svieža a trendy.

Vietor

Celé ráno ste strávili úpravou vlasov, len aby vyzerali čo najkvalitnejšie, no hneď ako vyjdete von, vyzeráte ako práve po prebudení? Proti vetru vám pomôže jediné riešenie, ktorým je vrkoč. Aby vám vlasy nelietali, skroťte ich pomocou gumičky.

https://www.instagram.com/p/BHuwOA7B9mc/

Sú všade

Kamkoľvek idete, zanechávate za sebou stopu. Tú vlasovú! Sú na podlahe, v sprchovom kúte, v umývadle. Lezie to na nervy nielen vám, ale aj ostatným členom rodiny, pretože každý vie, že tie vlasy, ktoré vidia na zemi a šteklia im nohy vo vani, sú vaše.

Gumičky sa s vami nechcú rozlúčiť

Prídete po celom dni domov z práce či školy, spokojná, že vám účes vydržal, no akonáhle si ho budete chcieť rozpustiť, gumičky sa nie a nie zbaviť. Môžete sa snažiť akokoľvek, no niekoľko vlasov si, bohužiaľ, z vašej hlavy vytrhnete a rovnako zle to môže dopadnúť aj pre gumičku, ktorá sa roztrhne.

https://www.instagram.com/p/BHu0UZND-_p/

Ramienka od kabelky

Zamotané vlasy do ramienok od kabelky pozná asi každá z vás, ktorej koruna krásy  dosahuje dĺžku aspoň pod ramená. Bez toho, aby ste si ,,neoprášili“ plecia od vlasov, by ste si ju ani nemohli vziať.

Nekonečné umývanie

Aj vy sa vždy obávate toho dňa, kedy si ich budete musieť umyť? V prípade, že si vlasy nesušíte, ide o robotu na niekoľko hodín. Kým si na ne aplikujete vrstvy šampónu, kondicionéru či masky, môže vám to zabrať pekelne dlhý čas.

Sušenie

Napokon príde na rad sušenie a celková úprava, čo je ešte náročnejšie ako samotné umývanie. Z rúk vám odíde všetka krv, začnú vás neskutočne bolieť, no vy musíte vydržať, pretože vlasy ešte nie sú suché ani zďaleka.

Foto: Instagram