Je predĺžený víkend, streda, sobota alebo máte možnosť ísť iba tak von s priateľmi a vám sa absolútne nechce. Poznáte to? Byť otrokom spoločnosti je dnes absolútne bežnou rutinou a vy do nej spadáte ako tehla do domu. Ale prečo?

Možno sa budete čudovať, avšak štúdie dokázali, že za posledný rok si ľudia užívajú samotu oveľa viac ako masívnu spoločnosť rôznych ľudí. Po dni strávenom v práci s kolegami, na ktorých by ste najradšej zabudli ešte kým v nej sedíte alebo po hluku v autobusoch a na uliciach je vaším vytúženým útočiskom samota a kľud v pohodlí vlastného domova či úniku v prírode mimo reality. Nie je nič zlé na tom, ak chce byť človek občas sám a aj spoločenské aktivity vykonáva radšej samostatne, ako s priateľmi. Občas sa predsa treba odreagovať a utriediť si vlastné myšlienky bez názorov iných aj vo veľkom svete. Ak si myslíte, že sama vyzeráte ako blázon, ktorý sa stráni ľudí, podsúvame vám zopár situácií, kde vám to vyhovoríme 🙂

Ísť von sama? Nikdy!

Prečo? Aj keď si možno myslíte, že to vyzerá trápne a ľudia sa z vás budú smiať, ide o omyl. Dnešná generácia je tak uponáhľaná a zahľadená sama do seba, že nemá v záujme sledovať aj iných. Lenka: ,,X rokov som sa hanbila ísť sama čo i len do obchodu a pri smiechu kohokoľvek na ulici som predpokladala, že sa zabávajú na môj účet. Celý deň som sa potom utápala v myšlienkach, čo mám na sebe zle upravené či sa mi nestalo dáke faux pas alebo o čo ide. V škole i v osobnom živote som pri tom vždy patrila k veselým a výrečným osobám, no ako samostatná jednotka som absolútne zlyhávala.“ Ak máte strach existovať aspoň pár dní do roka osve, skúste si zaobstarať MP3, mobil s prístupom k rádiu, slúchadlá a vybehnúť len tak medzi ľudí. Zabávať sa sama je skutočne posúvaním noriem a odvážnym činom, nakoľko hľadáte samú seba a môžete pri tom dospieť k zaujímavým zisteniam.

Vlastniť knihu neznamená, že ste šprt!

Na strednej škole by ste boli za šprtku alebo chuderu, dnes za intelektuálku alebo zaujímavú ženu. Ak slečna číta priamo v spoločnosti, je ako magnet na mužov, ktorí nehľadajú iba plytkú sliepku bez vedomosti, na ktorom kontinente sa nachádza Slovensko 🙂 Ak vás skutočne desí samota, no chcete ju vyskúšať napriek tomu, že nechcete v spoločnosti o nič prísť, skúste si zobrať knihu a pri čaji či víne môžete presedieť v klube alebo na párty aj celú noc. Nieže nebudete vyzerať ako tá ,,čudná“, ale budú vás považovať za zaneprázdnenú a omnoho viac sexi ako tie, ktoré prišli vyrehotané s tlupou kamarátov, ktoré sú počas celého večera na telefóne. Byť dievčaťom s knihou je vždy lepšie, než byť tou, ktorá zostala doma, pretože sa bála. Poďte, máte na to! Nezabúdajte, čítala aj božská Marilyn.

Sama do kina? Prečo nie?

Chcete ísť na film, no už dva týždne presviedčate frajera, manžela alebo kamarátov, aby išli s vami? Kašlite na nich! Je absolútnym nezmyslom nútiť niekoho sledovať film len preto, aby sedel vedľa vás. Nezabúdajte. Je tam tma, musíte byť ticho a môžete jesť nanajvýš popcorn či prepašované cheesburgery a iné neduhy. Do kina skutočne môžete ísť aj sama so sebou a nečakať na ďalších ľudí, ktorí s vami budú pozerať na titulky počas dvoch hodín.

Venujte sa sama sebe a svojim záujmom

Samozrejme, je veľká zábava ísť do spoločnosti so svojimi priateľmi, ale povedzte si úprimne.. Koľkokrát sa vám podarilo zlúčiť všetky vaše záujmy a ísť na miesta, kde chceli ísť všetci? Štúdie dokazujú, že so známymi spravidla navštevujete tuctové a zaužívané podniky, do ktorých idete mnohokrát len z dôvodu prispôsobenia sa. Z osobného presvedčenia by ste možno radšej navštívili galériu, park alebo sa len tak prešli so psom popri jazere, no ženy sa zväčša prispôsobujú svojmu okoliu. Zastavte sa a skúste sa chvíľu venovať iba sama sebe.

Jesť sama? Uffffff…

Obed je obed, ale sama? Koľkokrát ste radšej zostali sedieť v práci a boli hladná alebo si niečo objednali, len nech nemusíte ísť na obed sama? Možno sa pri sedení v reštaurácií o samote cítite trápne, no môže to na vás pôsobiť ako balzam. Je to iné v tom, že nekonverzujete, musíte čakať na jedlo, no táto situácia môže byť stále príjemná. Vypnúť telefón, pozorovať okolie, čítať knihu, premýšľať a triediť si myšlienky.

Ak ste sa dnes rozhodli stráviť večer sama bez prispôsobovania sa iným, gratulujeme. Nahoďte sa, vybehnite von a užívajte si vlastnú spoločnosť odetá možno aj v týchto šperkoch 🙂

Zlaté náušnice s bielou perlou, cena 286 €

DSC_0430

Prsteň kombinovaný s bielym, žltým a ružovým zlatom, cena 716 €

LRG082(1)

Zlatý prsteň s opálom, cena 127 €

DSC_0072Zlaté náušnice s modrým opálom, cena 298 €

DSC_0131

Prsteň z bieleho zlata, cena 389 €

od

Náušnice zo žltého zlata, cena 365  €

DSC_0960

Prsteň zo žltého a bieleho zlata, cena: 259 €

DSC_0616

Zlatý prívesok s čiernym ónyxom, cena: 148 €

DSC_0560

Zlatý prívesok srdiečko, cena: 79 €

DSC_0428

Zlatá brošňa ruža, cena: 389 €

DSC_0180

Zlaté náušnice, cena: 147 €

DSC_0083

Zlatá brošňa, cena: 397 €

DSC_0178

Celú ponuku šperkov nájdete v klenotníctve Amarione!
www.amarione.sk

Kamenná predajňa: Laurinská 15, 811 01 Bratislava, Tel: 02/5263 5442

Otváracie hodiny: Pon- Pia: 10.00 – 19.00, So:10.00 – 17.00