Rozchod Petra Sagana sa stal udalosťou roka, ktorý ochromil médiá a zaskočil fanúšikov. Podobne ako v prípade odlúčenia dvojice Rytmusa a Dary Rolins svoj názor postupne začínajú vyjadrovať i prominenti. Ako prvý prehovoril moderátor Sajfa.

Minulotýždňový festival Liptovfest sa stal skvelou príležitosťou pre Sajfu, aby prehovoril do duší Slovákov ohľadom šokujúceho rozvodu Petra a Katky. Moderátor považoval za dôležité usmerniť myslenie bežných ľudí, aby sa v súdení neukvapovali. Napriek tomu, že Slovensko je konzervatívnym národom, o čom svečí aj nedávny pochod za tradičnú rodinu, jeho obyvatelia by si nemali pri kauze našej cyklistickej hviezdy vytvárať toľko negatívnych emócií a postojov.

Rozvod je v rozpore s hodnotami rodiny a nie jedného Slováka škrie to, že pár už splodil syna Marlona. Petra preto označujú za nezodpovedného človeka, ktorý sa bezhlavo hrnul do svadby a zrazu je ochotný sa všetkého vzdať. Marlon bude vyrastať bez mužského vzoru, bez otca po svojom boku, nie je to snáď dôvodom, aby dvojica o vzťah bojovala? 

peter sagan katarína

Áno, scenár manželstva Petra Sagana a Kataríny Smolkovej nenabral najšťastnejší koniec, no rozvodovosť je dnes horibilne vysoká a mnohí z tých, ktorí cyklistu súdia, sú sami rozvedení alebo majú rozvod minimálne v rodine. Krach manželstva Saganovcov tak skoro zatienil športovcovu kariéru plnú nadpriemerných výsledkov. Na to, že ľudí začal viac zaujímať Petrov súkromný život ako profesionálna dráha, zareagoval aj sarkastický moderátor Sajfa: „To sme my Slováci a náš Sagan. Ale keď dnes vyhrá etapu, tak na všetko zabudneme. Však, tradičná rodina?!“ 

peter sagan katarína

Rozchod prominentnej dvojice je dodnes zastrený rúškom tajomstva a o jeho príčinách kolujú len dohady. Čoskoro však možno na povrch vyplávajú ďalšie informácie ohľadom krachu cyklistovho manželstva, ktoré ľudí donútia prehodnotiť svoj doterajší postoj.

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Facebook