Všetci tvrdia, že naplánovať svadbu snov zaberie minimálne rok. Je to pravda? Nedajú sa všetky tie veci zvládnuť za pár mesiacov? Spýtali sme sa preto čerstvej nevesty Viktórie, ako prebiehajú prípravy a či sa z toho načisto nezbláznila.

Plánovanie bolo o to zložitejšie, že počas príprav už bývala v Holandsku so svojím snúbencom, no svadba mala byť na Slovensku, v jej rodnom meste!

Ako dlho si pripravovala svadbu?

V mysli tak rok a pol 🙂 Ale aktívne od zásnub, takých 10 mesiacov.

Čo bolo pre teba najťažšie zohnať, zorganizovať, nájsť?

Keďže som všetko plánovala na diaľku, každá vecička bola trošku ťažšia. Ale keďže žijeme v modernom svete technológií, skype a email ma doslova zachránili. Svadbu sme mali na Slovensku, takže aj tam som mala pomocníkov, hlavne maminu.

Chcela si pomoc alebo si si to radšej všetko organizovala sama? Nepremýšľala si nad profesionálnou svadobnou organizátorkou?

Mysľou mi to prebehlo až potom, čo som sa do toho pustila sama 🙂 Tak som to nakoniec nevyužila, možno aj preto, že som všetko chcela mať presne podľa svojich predstáv. (PS pre všetky budúce nevesty: zaobstarajte si organizátorku! Podľa predstáv to budete mať tak či tak, a hlavne vás to odbremení!)

2

Stretla si sa počas plánovania s nejakým vážnejším problémom?

Keďže ja som brala všetko príliš vážne, tak ako prekážku som videla každú druhú vec 🙂 Vždy som si opakovala – ,,I told you so!“ Ale nie, nebolo nič také, čo by sme nezdolali.

Preberala si plánovanie aj s budúcim manželom? Alebo Ti vo všetkom nechal voľnú ruku?

Všetko sme spolu prediskutovali. (Teda, všetko to, čo som ja vymyslela 🙂 )

Boli veci, alebo situácie, v ktorých ste sa vôbec nezhodli a museli ste hľadať kompromis?

Áno, hostina. Keďže sú Holanďania zvyknutí na iné svadby, museli sme spraviť kompromis. Dokonca sme riešili nezhody ešte 2 dni pred svadbou pri nákupe alkoholu 🙂

Čo je podľa teba najťažšie na pripravení dokonalého ,,dňa D“?

Vyhovieť každému, ale hlavne sebe.

Spravila by si teraz, s odstupom času, niečo inak?

Áno. Nešla by som na svadobné fotenie počas oslavy a uvoľnila by som sa skôr, ako o 2 ráno. Ale musím povedať, že by som to všetko spravila ešte raz a rovnako.

Nemala si problém s nájdením vecí podľa tvojho vkusu? Je slovenský trh dostatočne zásobený vecami pre nevesty?

V podstate áno. Ostatné veci na dekoráciu som objednala z internetu. Samozrejme aj všetky tie šialené americké srandičky.

5

A čo rodičia? Nechceli prebrať plánovanie do svojej iniciatívy?

Vôbec nie. Mamina len pomáhala plánovať, dala som jej na starosť koláče a torty 🙂

Nastal okamih, v ktorom si so všetkým chcela tresknúť o stôl a vykašlať sa aj na celú svadbu a vziať sa len niekde na opustenom ostrove?

Samozrejme! Presne 4 krát 🙂 Ale nakoniec som veľmi šťastná, že ma v každom mojom rozhodnutí môj manžel podporoval a súhlasil by aj s tajnou svadbou 🙂 O pár minút som sa ale rozhodla, že to predsa len dotiahneme do konca.

A čo vy? Aké máte skúsenosti s plánovaním svadby? Podeľte sa o to s nami 🙂

3 1