Miro Šmajda vstal z popola a aktuálne hviezdi v obľúbenej šou Tvoja tvár znie povedome, kde žne mimoriadny úspech. Zo svojej televíznej popularity sa ale spevák rozhodol vyťažiť ešte viac, keď včera predstavil nový song, ktorý sa však istej skupine ľudí vôbec nepáči.

YouTuberi. Tak znie názov hudobnej novinky Mira Šmajdu, ktorá reflektuje súčasnú mladú generáciu. Spevák sa v nej smutne pýta, ako je možné, že sme dospeli do éry, že deti nevychovávajú rodičia, ale práve YouTuberi. Taktiež v nej spomína na časy, keď sme detstvo neprežívali vo virtualite a na našich stenách viseli plagáty ľudí, za ktorých hovorili činy – či už herci, športovci alebo speváci.

Miro Šmajda

Ostrá kritika

So skladbou mladého Košičana sa zrejme stotožní mnoho z nás, avšak u samotných YouTuberov a ich fanúšikov spevák pochopenie nenašiel. Svedčia o tom už i prvé komentáre, ktoré sa objavili pod Mirovým videoklipom. „Najlepšie je pohoršovať sa nad dnešnou dobou, kde majú vplyv YouTuberi a uverejniť to na YouTube,“ konštatuje istá dievčina.

„Doba sa mení a taktiež sa vyvíja. Je smutné, že pán Šmajda sa nedokázal ako spevák udržať v dnešnom „šoubiznise“ a musí zhadzovať takouto formou mladých, talentovaných ľudí, ktorých dnes sleduje niekoľko STOTISÍC ľudí. Pričom, hm jeho pri ich číslach je to veľmi malička časť ? Tí YouTuberi sa snažia vydávať aspoň zábavné, náučné a motivačné videá a nie s prepáčením takéto sra*ky. Prepáčte, pán Šmajda, ale na váš „dospelý“ vek táto pesnička je dosť úbohá. Ja som si totižto myslela, že rozum prichádza vekom, no u vás je to akosi opačne. ?✌,“ znie jeden z mnohých ďalších negatívnych komentárov na blonďákovu adresu.

Pecnička YouTuberi neobišla ani tých najkompetentnejších, ktorých sa najviac týka. A tak voči nej neostal chladný ani bývalý párik Moma a Expl0ited. Obaja to Mirovi pekne natreli!

 

Zdroj/Foto: YouTube, Instagram