Kto sleduje život speváka Mira Jaroša, vie, že jeho najväčšou oporou a zároveň parťáčkou je mamina. Pani Štefánia pred tromi rokmi vyhrala boj nad rakovinou a začala si plnými dúškami užívať čaro života. Žiaľ, choroba sa vrátila a čo je horšie, v ešte agresívnejšej forme.

Štefánia vraj patrí medzi šesť ľudí na Slovensku, ktorí sa liečia na ojedinelé ochorenie karcinóm z Merkelových buniek. Už pred tromi rokmi si rodina speváka Mira Jaroša prechádzala ťažkým obdobím. No po tom, ako lekári mamine vyoperovali tri zhubné nádory na krku, po čom nasledovala liečba, sa dostavili poztívne výsledky.

Mame Mira Jaroša sa rakovina vrátila

Známy autor detských piesní teraz pre Nový Čas potvrdil smutnú správu o tom, že jeho srdcu najbližšia osoba opäť zvádza náročný boj. ,,Metastázy sa jej rozšírili na takých častiach tela, z ktorých sa nedajú odstrániť. Objavili sa jej v bruchu a na hrudníku. Lekári ju už operovať nebudú,“ prezradil Miro, ktorého mamine sa vrátla agresívna forma rakoviny kože.

miro jaros mama

„Bola jej nasadená imunoterapia, ktorú musí brať každé dva týždne. Liečbu prijíma dva mesiace. Boli sme plní očakávania, ako jej to bude zaberať a ako sa bude cítiť. Mama však všetko zvláda. Nebýva unavená. Je silná. Celej rodine veľmi pomáha, že sa nevzdáva a chce bojovať ďalej,“ uviedol Miro. Spolu s tromi súrodencami sa s milovanou maminou snažia tráviť všetok voľný čas, aby jej nikdy na tvári nechýbal povestný úsmev. O dva týždne sa majú dozvedieť výsledky ohľadom zdravotného stavu pani Števky.

Jaroš tvrdí, že mamina je so svojou chorobou vyrovnaná. ,,Jedine človek, ktorý niečo prijme, to potom dokáže zmeniť. A práve mama môže byť motiváciou pre druhých, aby chodili na prehliadky a dbali na prevenciu,“ odkazuje populárny Slovák, priznávajúc, že sa v týchto dňoch nemá najlepšie. Celej rodine prajeme veľa síl a pani Števke skoré uzdravenie.

Zdroj: Čas.sk | Foto: Facebook/Miro Jaroš