V tejto chvíli by mali zbystriť pozornosť nielen tehuľky v radostnom očakávaní, ale hlavne všetky ženy plánujúce stať sa raz mamičkami. Istá Francúzka menom Sandra Ifrah totiž prišla s prelomovou metódou, ktorá by mala umožniť žene vybrať si pohlavie dieťaťa ešte pred počatím. V čom spočíva základný princíp?

Autorka túto novodobú aplikáciu vyvíjala za pomoci gynekológov, výživových špecialistov či detských doktorov. Dodržiavanie istých pravidiel by podľa jej slov malo rozhodnúť o tom, či žena na svet privedie dievčatko alebo chlapca. Metóda je vraj spoľahlivá s úspešnosťou približne 90 percent.

tehotna

Ako tvrdí sama Sandra, pohlavie dieťaťa ovplyvňuje široké spektrum faktorov. Okrem iného uvádza aj dôležitosť dní ovulácie, odolnosti chromozómu X alebo veľkosti partnerovho prirodzenia. Kľúčovým faktorom sa však stáva zloženie stravy, ktorú budúca mamička prijíma. Parížska matka sa tak odvíja najmä od teórie vytvorenia kyslého a zásaditého prostredia v ženskej maternici.

Vhodné potraviny

So zostavením správneho zoznamu vhodných potravín pomáhal Sandre aj nutričný špecialista. Pre počatie dievčaťa sú vraj najlepšie potraviny obsahujúce vápnik a horčík, pričom k počatiu chlapca vedie najmä sodík a draslík. Žena túžiaca po dievčatku by tiež mala do svojho nápojového a jedálneho lístka zaradiť veľa mlieka, minerálok, vajcia, mliečne výrobky, menšie dávky mäsa a niektoré druhy ovocia a zeleniny. Zriecť by sa mala kávy, čaju, ovocných džúsov či alkoholu, čo by ale malo byť pre tehuľky samozrejmosťou .

Pokiaľ žena túži po chlapčekovi, musí predovšetkým vyradiť mliečne výrobky a držať by sa mala opačných rád ako pri dievčatku. Takže v tomto prípade sú mäso, ryby, ovocie i zelenina povolené takmer bez obmedzení.

Uvedené stravovacie princípy je tiež potrebné prepojiť s dňom pohlavného styku. Pokiaľ sa pár spoločne usiluje o chlapca, ideálne sú práve dni ženskej ovulácie. V prípade snahy o počatie dievčatka by malo k styku dôjsť približne dva až tri dni pred nástupom ovulácie. Tak dámy, čo poviete na novú metódu – myslíte, že sa jej dá veriť? Svoj názor nám napíšte do komentára na Facebooku.

tehotna

Zdroj: leslouves.com | Foto: pixabay.com