Festivalu Bravålla vo švédskom meste Norrköping sa budú môcť budúci rok zúčastniť pravdepodobne iba ženy. Tento nápad vznikol na základe mnohých obvinení zo se*uálnych napadnutí a znásilnení, ku ktorým došlo na festivale po minulé roky a po následnom návrhu švédskej komičky Emmy Knyckare na sociálnej sieti, ktorý mal u jej followerov veľké ohlasy.

Túto myšlienku, ktorá sa stretla zo strany followerov s veľkým ohlasom, navrhla 2. júla na Twitteri švédska komička Emma Knyckare. Na základe podpory sa rozhodla fanúšikom prisľúbiť, že festival bude od budúceho roka bez mužov až dovtedy, kym sa všetci nenaučia správať slušne. Práve Emma mieni dať dokopy tím ľudí, ktorí udalosť čisto pre ženy zorganizujú.

Organizátorov presvedčí usporiadať ,,feministický“ festival snáď aj tvrdenie jednej z popredných skupín aktuálneho ročníka Mumford and Sons, ktorá vyhlásila, že na festival sa nevrátia, pokiaľ účastníčkam nebude garantovaná bezpečnosť. Počas štvordňovej udalosti bolo totižto hlásených až 11 prípadov se*uálnych útokov!

Bravålla festival

Bravålla festival 2017

 

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: Facebook