Kedysi dávno, keď ešte JoPo moderoval hitparádu Deka a ja som s orgazmickým nadšením čakala s magnetofónom v ruke pred televízorom, aby som si mohla nahrať na kazetu novú skladbu od Spice Girls, hudba začala nadobúdať zvláštny rozmer. Kým naši rodičia počúvali Guns´n Roses a Queen, starší bratia Nirvanu a moja generácia Iné Kafe ci Linkin Park (áno, aj Britney), do slovenského šoubiznisu sa ako jemný vánok ,,vrútila“ spevácka hviezdička Emily.

Och, či ma ešte aj dnes bolí srdce, keď si spomeniem, ako svojou odrhovačkou Dam-Du-Bi-Dam trápila ušné bubienky mojich mnohých rovesníkov. Dievča so strojčekom na zuboch však bolo mladé, roztomilé a dalo by sa povedať, že Miška Paštéková má po svojom odchode z hudobnej scény aspoň nejakú C-éčkovú náhradu. Až kým však Emily a.k.a. Deniska Petríková nevydala videoklip ,,Lásku vyznávam“, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani súčasné uchádzačky o herecké role vo filmoch pre dospelých, ktoré sa ,,z ničoho nič“ ocitnú na bielom gauči pred televíznymi kamerami. Kým sa americké speváčky predávali aspoň so se*appealom a premysleným marketingom, lolitke sa stačilo hodiť o červenú pusinku so zmaľovanou fasádou a´la Zlatka P. a vyznávať lásku lacnými pohľadmi 18-ročným pubertiakom. A toto ti rodičia skutočne dovolili? 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=a3RvzW-2DZU

Vždy som bola presvedčená, že čím je interpret starší, dostáva rozum, nadobúda rozhľad, čím začne tvoriť aj zaujímavejšiu hudbu a najmä, že sa jeho technika spevu zdokonaľuje. Zo všetkých mojich snov ma však počas víkendu vytrhla jedinečná skladba, ku ktorej som sa preklikala absolútnym nedopatrením. Och… Ako to povedať tak, aby som ostala slušná a nikoho neurazila? Ja rozumiem, ak chcú herci ako Labuda ml. podporiť mladých interpretov, dokonca pochopím aj to, ak si ešte i dnes niekto myslí, že privolaním rapera čiernej pleti nadobudne štipku netradičnosti, ale toto? Kristušát, tento mascarpone origami borovička hnoj sa nedá nazvať inak ako odpadom. Nechutná vykrádačka ,,nadčasových“ kapiel 90-tych rokov, ako Verona, MC Erik & Barbara, súčasných Mafia Corner, seriálu Horná Dolná, trapasov všetkých funny videí (ktoré sa nepodarili), ale aj videí zo stužkovej. Mamma Mia! Vraj s letom prichádzajú pecky? Ou, určite. Ale také riadne po papuli, akú som dostala vďaka tejto skladbe aj ja.

,,Cítim vôňu lesa, všetci napime sa…“ V tomto momente skutočne ľutujem, že práve 1.7., kedy skladba vyšla, som neodišla na letnú brigádu opravovať výťahy do zvukotesných šachtových priestorov, minimálne do nejakého čínskeho mesta, aby som tam ostala až dokým tento singel neprehrmí Slovenskom ako poriadne hnusný jarný prd práve prebudeného medveďa. Bože, daj mi silu. Hovorí sa, že Borovička (ako sa nazýva i tento hudobný skvost), je pomstou z lesa a ja skutočne začínam veriť, že mi nikdy neprinesie nič dobrého. Popravde, v sobotu som bola s kamarátmi na jednom výbornom koncerte a reku, že si dám Gin- Tonic. Nie, nie, nie, naozaj nie ten s Nikolou Weiterovou a pamätnou vetou: ,,Toto je Gin- Tonic a moja maličkosť!“ Nakoľko však tento opojný mok nemali, moji drahí priatelia ma presvedčili na Bororo s Tonicom, veď je to vraj takmer to isté a aspoň bude sranda. Ha! Poviem vám, borka rozhodne nie je Chardonay a tak, ako som po horúčke sobotňajšej noci potrebovala gumičku do vlasov, tak som sa po vypočutí tejto skladby zahrala na šermiara so šabľou aj v poobedných hodinách nasledujúceho dňa.

Neviem, možno sa vám táto skladba, ktorú napísal Braňo Jančich (česť jeho hudobnej pamiatke) bude páčiť, ale ten chlap sa musí po strate Twiinsiek sakra nudiť. Snáď sa mu po tejto produkcií ozve aspoň Martin Jakubec s Božankou, i keď… Svetlá reflektorov sú však neúprosné a Emily Aguilera mu možno zaplatí za nejaký ďalší hit, v ktorom ešte viac podčiarkne jej strnulosť, nepríjemný feeling v hlase či ju zhovadí niečím ďalším, čo sa k jej prejavu nebude opäť absolútne hodiť. Tiež sa bijete s myšlienkou, prečo vám najtrpkejší slovenský mok ponúka blonďavá pipka v šatách zo štátnic, hopsajúc uprostred zabávajúceho sa komparzu či vody, ktorá si v podniku reálne cucne možno z Mojitka či polosladkého? Emča, Emča, možnosť byť na výslní s Maduarom si prepásla takmer o 20 rokov, na obdobnú hudbu sa dnes už pokojne vys*r.

,,Slyivovicsaaaaaaa, hrouškovicsaaaaaaa, voudkhäaaaaa…“- ou jeeeee! Emily kedysi po Oľge Záblackej a Vašovi Patejdlovi naspievala: ,,Poďme spolu lietať, pozri ja už letím.. Ak sú dvaja šťastní, nechýba im tretí..“ Deti, vám pri takejto produkcií nechýba evidentne tiež nikto ďalší a možno by nebolo na škodu, ak by tento singel odletel tak rýchlo, ako sa objavil. A moje hodnotenie? Trápnosťou vás v mojich očiach prekonal len Jan Bendig so skladbou Roma Boy. Ale ako recesia, z ktorej vám ja udeľujem 0 bodov z 200 000, je to super! 🙂

Video/Foto: Youtube