Pred pár dňami otriasla médiami nečakane búrlivá udalosť, ktorá pôvodne vôbec nebola myslená zle. Populárna speváčka Katarína Knechtová sa totiž rozhodla vzdať hold jednej z najväčších legiend Karolovi Duchoňovi, kedy sa chytila známej piesne V dolinách. Za svoj prejav si však Katka zlízla poriadne nechutnú kritiku, na ktorú sa rozhodla reagovať.

Vďaka rádiu Expres mali Slováci možnosť vypočuť si najnovšiu cover verziu úspešnej slovenskej balady. Pieseň V dolinách už v minulosti prespieval napríklad aj frontman kapely Desmod Kuly, pričom ten si kedysi za tento počin vyslúžil veľkú chválu. Knechtová sa, bohužiaľ, rovnakých ohlasov nedočkala.

knechtova

Fanúšikovia slovenskej hudby označili Katkine prevedenie za zlé a príliš depresívne. Množstvo ľudí sa tak do nej navážalo kvôli tomu, že odvážnym skutkom namiesto prejavenia pocty legende vraj všetko pokazila. Viac o negatívnych reakciách ľudí na verziu piesne od Kataríny Knechtovej si môžete prečítať —TU—.

Sympatická brunetka však vyčítavé komentáre od pobúrených poslucháčov nenechala bez povšimnutia a prostredníctvom svojho profilu na sociálnej sieti sa rozhodla reagovať, pričom neprajníkom venovala rázne slová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

knechtova

„POCTA KAROLOVI DUCHOŇOVI… Poviem k tomu len pár vecí. Pretože to, čo zverejnenie tejto verzie piesne spôsobilo, je nad moje chápanie a v mnohých prípadoch ukazuje nízkosť a obmedzenosť niektorých ľudí. Umenie má provokovať inakosť. Vyvolať emócie. Mojim cieľom nebolo vytvoriť ďalší múzejný kus. Jeden Karol Duchoň už bol – výnimočný, svoj, preto ho ľudia milovali. Toto je naše vyjadrenie, môj prístup, môj pocit. Ak sa to niekomu nepáči – chápem a rešpektujem to,“ uviedla speváčka svoj pohľad na celý incident.

Hneď nato sa Prečovčanka obrátila priamo na naštvaných hejterov, ktorým zanechala strušný odkaz. „A ten zbytok, ktorý do komentov vkladá vlastný mindrák, nenávisť, pseudokritici hudby a ďalší zloprajníci – vám odkazujem toto: Ďakujem rádiu Expres za príležitosť byť súčasťou tohto pekného projektu,“ uzavrela chúlostivú tému obľúbená umelkyňa.

knechtova

Zdroj/Foto: Instagram/Katarinaknechtovaofficial