Bolesť, ktorá sa slovami nedá opísať. Majitelia psíkov sú častokrát postavení pred srdcervúce rozhodnutie o osude nevinného štvornohého miláčika, pričom má len dve možnosti – naďalej sa trápiť alebo zomrieť. 

Psíčkari, ktorí svoje zviera berú ako člena rodiny a na posledné minúty jeho života sa nedokážu len tak prizerať, znášajú tento zdrvujúci akt veľmi ťažko. Počas zákroku častokrát čakajú v inej miestnosti alebo úplne odídu. Podľa lekárov je to však veľká chyba.

Na túto tému sa ako jedna z mála vyjadrila Jessi Dietrich, ktorá svojim príspevkom na sociálnej sieti vyvolala v spoločnosti poriadny rozruch. „Pýtala som sa môjho veterinára, čo je najťažšia časť jeho práce, a on mi povedal, že keď sa chystá utratiť zviera, 90 % majiteľov s ním odmietne byť v jednej miestnosti. Posledné chvíle zvieraťa však väčšinou vyzerajú tak, že zdesene hľadá svojho pána, a to ma úprimne zlomilo,“ uviedla.

K Jessinmu postu sa okamžite pridalo množstvo odborníkov potvrdzujúcich veterinárovu teóriu o posledných chvíľach nevinných maznáčikov. Podľa nich je potrebné potlačiť vlastný zármutok a pri zvierati zotrvať až do konca, aby jeho odchod neprišiel v strese, smútku a opustení.

Foto: Pixabay l Zdroj: Twitter