Tisíce nakazených pacientov denne, stovky pribúdajúcich obetí a milióny vydesených ľudí – presne takto pôsobí na svetovú populáciu nový typ koronavírusu Covid-19. Nik z nás nedokáže s istotou predpovedať, akým spôsobom by sa vážna diagnóza na jeho tele prejavila, preto je na mieste, keď sa ľudia o možné varianty liečby aktívne zaujímajú. V uplynulých hodinách boli zahraničné médiá zaplavené informáciou o tom, že v Austrálii prebieha testovanie liečiv, ktoré vraj na respiračné ochorenie výborne zaberajú!

Pandémia obrovských rozmerov sa stáva živnou pôdou pre vznik rôznorodých konšpiračných teórií siahajúcich od hľadania vojenských či geopolitických cieľov až po úvahy o vysoko pravdepodobnej ekonomickej kríze, ktorej môže svet už o pár týždňov čeliť. Jedno je však isté – najrenomovanejší vedci a farmaceuti usilovne pracujú na objavení medicíny, ktorá by celé toto šialenstvo čo najskôr zastavila, prípadne aspoň spomalila.

koronavírus

Odborníci sa zhodujú v tom, že v prípade nedodržiavania striktných opatrení by sa mohlo nakaziť približne 60% celosvetovej populácie, čo je skutočne obrovské číslo. Cieľom je teda dosiahnuť spomalenie šírenia nákazy, a v tom najlepšom prípade vynájsť vakcínu alebo lieky na úplne odstránenie príznakov.

Môže nám všetkým už čoskoro odľahnúť?

Doslova blahodarné účinky má preto informácia pochádzajúca z Austrálie, kde majú lekári disponovať dvomi druhmi liekov, dosahujúcimi nečakane pozitívne efekty. Nákaza síce nie je u protinožcov natoľko rozvinutá ako v Európe, no i tam počet infikovaných pacientov rastie. Práve na tejto vzorke ľudí sa aktuálne testuje liek, pričom po jeho nasadení malo u niekoľkých chorých dôjsť k postupnému úplnému vymiznutiu vírusu z organizmu.

Nateraz je známe, že by sa malo jednať o medikament Lopinavir/Ritonavir, používajúci sa pri liečbe ochorenia HIV, avšak s kombináciou lieku proti malárii. Odborníci zároveň skúšajú nasadenie spomenutých produktov s chlorochínom, pričom závery výskumu by mali byť vyhodnotené približne do mesiaca. Dobrou správou je, že v Austrálii má ísť o schválené a registrované lieky, ktoré boli objavené už v minulosti, no podľa tamojších zdravotníkov by sa mali dať použiť aj proti zúriacemu koronavírusu!

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

liek koronavírus

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: Pixabay.com