Kráľovská rozprávka sa pre Meghan skončila príliš skoro – pevné zovretie v protokole a neustála kontrola robia vojvodkynin život poriadne tŕnistým. Markle však nie je sumbisívna ovca, ktorá bude počúvať na slovo. Jej rebélií už ale majú všetci pokrk.

Miláčik Británie rýchlo prichádza o svoj lichotivý status. Spočiatku krotká Meghan ukazuje rožky čím ďalej, tým častejšie, no postupne začína narážať na mantinely. Kráľovná, rovnako ako aj poddaní, jej doposiaľ odpúšťala všetky prehrešky voči etikete – veď pre americkú herečku je britský palác pomerne exotické miesto s cudzími maniermi. Ako sa však hovorí, nevedomosť zákona neospravedlňuje a je vo vojvodkyninom vlastnom záujme, aby si vyplnila všetky medzery v protokole. Meghan si teda sadla za knihy a naštudovala si návod na to, ako byť správnou kráľovskou nevestou. Jej najnovšie rebélie ale z neznalosti etikety nepramenia.

meghan markle

Markle bola odmalička silnou ženou, ktorej nerobilo problém plávať proti prúdu. Jej politická angažovanosť siaha už do jej jedenásteho roku života, kedy sa zúčastnila feministickej kampane. Brunetkina vášeň pre politiku sa nedala skrotiť ani za cenu, že tým poruší niekoľkoročný zákon – na írskom referende prispela svojím názorom, čo ako členka kráľovskej rodiny nesmie.

meghan harry

Ďalšou vojvodkyninou záľubou, do ktorej si nedá hovoriť, je móda. Meghan sa odmieta nechať obmedzovať úzkoprsím a konzervatívnym štýlom, ktorý jej diktuje etiketa – miesto toho hľadá kompromisy, aby bol i vlk sýty, i ovca celá. Výsledkom je vždy očarujúci a originálny outfit, ktorým oslňuje poddaných. Tento raz jej to však nevyšlo, za čo si vyslúžila aj chladnú spršku od manžela. Na cestu do Austrálie si totiž nakúpila množstvo oblekov, ktoré razia skôr do pánskeho štýlu. Žena jej postavenia by však mala staviť viac na šaty, sukne a kostýmy – tak, ako to robí jej švagriná Kate.

Keďže si Meghan nedala povedať a chcela byť unikátna, bola označená za kópiu svojej svokry Lady Diany, pre ktorú boli obleky poznávacím znamením. Alžbete II., rovnako ako Harrymu, sa tak táto podobnosť vonkoncom nepáčila. Princ na svoju zosnulú matku nedá dopustiť a toto gesto považoval za využívanie jej popularity. Kráľovná takisto nechce vidieť v Meghan napodobeninu slávnej rebelky, ktorá údajne špinila meno jej rodiny.

meghan harry

Možno vám to príde prehnané – obleky predsa nemusia automaticky symbolizovať vojvodkyninu snahu ukradnúť princeznej Diane kúsok identity. K vyhroteniu však pomohli reči Meghaninej neslávnej rodiny, neustále prihovárajúcej sa k médiám s cieľom ponížiť ju. O Markle totiž povedali, že sa odjakživa chcela Diane podobať a sobáš s princom bol len jeden z mnohých krokov k jej cieľu. 

Zdroj: vanityfair.com | Foto: Facebook