O českých turistoch v slovenských horách koluje nespočetné množstvo vtipov – tomuto páriku sa však podarilo úspešne vyštverať na náš vrch Veľký Rozsutec (1610 metrov nad morom). Zo svojej turistiky sa pochválil aj záberom na známej facebookovskej stránke, to ale ešte netušili, ako Slovákov pobúri a odštartuje vášnivú debatu.

Šárka a Martin sa spolu vybrali hľadať krásy prírody v slovenských horách. Po úspešnom zdolaní Veľkého Rozsutca pridali na Facebook fotografiu, ktorá rozpútala búrku vášní – Martin na nej zachytil svoju priateľku trpezlivo pózujúcu pri kríži – hore bez!  „Ľudoprázdno a 45 min iba pre nás,“ napísal k záberu jeho tvorca netušiac, aký rozruch spôsobí. Fotografia si vyslúžila takmer 700 komentárov a vyše 1000 reakcií.

ceska turistka

Kričí o pozornosť!

Na adresu polonahej Češky sa spustila vlna kritiky. Slováci považujú záber za znevažovanie majestátnej prírody a táto fotografia pre nich predstavuje len honbu za Likemi. „Prízemné pudy vždy fascinujú viac ako krása slovenskej krajiny. Ukazuje to na to, že do prírody sa dnes nechodí pre stíšenie, ale je to pre mnohých len imidžovka. Chlap, ktorý podhadzuje obnaženú priateľku pospolitému ľudu, asi tiež v poriadku nebude, erotika totiž na stránky tejto skupiny nepatrí,“ vysvetľuje anonym na stránke Turistika na Slovensku, kde sa snímka objavila.

„Nemám nič proti dievčine, ale kríž je znakom pokory, a tam pokora chýba. Môj názor je, že chlapom sa búria hormóny, ale mne sa zastavuje rozum nad tým, že sa tam vyfotí hore bez pri kríži. Ak už sa chcela fotiť, tak mohla aspoň tak, aby kríž nebolo vidieť. Som veriaca a mám svoj názor na cirkev, ale toto proste prehnala,“ neznáma dáma vysvetľuje, prečo je podľa nej záber už cez čiaru.

Obyčajní puritáni?

Každá minca má dve strany – pohoršených odporcov dopĺňajú fanúšikovia, ktorí na zábere nevidia nič zlé. „Som veriaca, ale keď som sa pozrela na túto fotku, nenapadlo mi nič zlé, neviem , slečna / pani sa odfotila na vrchole kopca a chcela, aby bolo vidno tetovanie,“ hovorí neznáma žena. „Pekná fotka… Tí, čo tu moralizujú, len slepo závidia. Nevšímaj si to vôbec. Pekný záber…“ schladil hejterov ďalší komentár.

Zdroj: Facebook/turistika na slovensku | Foto: Facebook, pngimg