Byť matkou znamená byť „v práci“ 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Väčšina mužov má na starosti finančné zabezpečovanie rodiny, zatiaľ čo žena „odpočíva“ na materskej dovolenke. Neznámy muž sa cez facebookovú skupinu Priznania žien podelil o TENTO silný príspevok, ktorý adresoval všetkým matkám. 

Mnoho mužov má skreslený pohľad na to, čo všetko obnáša celodenná starostlivosť o bábätko. Po príchode z práce mnohokrát ohrnú nosom nad suchou večerou a v noci sú zas mrzutí, že manželské povinnosti sa opäť odložili až na nasledujúci deň. Našťastie sú medzi nami aj takí, ktorí námahu spojenú s materstvom chápu a dokážu ju oceniť. Tento príspevok od neznámeho muža chytil za srdce mnoho mamičiek po celom Slovensku.

“Čaute. Som chlap, ale musím to tu napísať. Chcel by som vyjadriť môj veľký, preveľký obdiv, poklonu a úctu všetkým ženám, matkám na materskej dovolenke, ktorá vôbec nie je dovolenka tak, ako si to 90 % chlapov myslí. Som, dajme tomu, na polovičnej materskej (neberiem od štátu nič a som normálne zamestnaný) a pracujem štyri dni v týždni po 12 hodín (z toho sú dve denné, dve nočné a dva dni voľno a tak dookola) a počas voľných dní a dní pred nočnou a po nej ostávam s naším malým ročným chlapčekom doma sám, lebo mamka kvôli financiám musela nastúpiť späť do práce (úvery, veď to mnohí poznáte) a poviem vám, mám čo robiť stále a je to naozaj vyčerpávajúce a únavné, ale ja sa z toho teším, že môžem svojmu synovi venovať viac času ako doteraz. Materská dovolenka nie je dovolenka (ak tak možno od chodenia do roboty, ktorá bola pred materskou), ale je to drina a kto nezažije ako ja, nepochopí, aj keď som mamke pomáhal vždy so všetkým, aj keď som bol unavený. A nebral som to tak, že mamka si sedí doma na riti a nič nerobí. Vždy bolo navarené, oprané a aj o malého postarané a mamka unavená po celom dni. A ja jej za to veľmi ďakujem. Mamky, veľký obdiv ešte raz. Pekný deň 🙂 A držte mi palce pri všetkých tých povinnostiach, ktoré ma čakajú,” vyjadril svoj obdiv anonymný muž. Dámy, TAKÉHO muža sa držte!

Zdroj: Facebook/Priznania žien | Foto: Pixabay