Každý deň je to v práci tá istá rutina. Ráno vstávate unavené, nič sa vám nechce a v práci musíte aj napriek tomu vydržať osem hodín. Za chrbtom vám stále stojí otravný šéf, ktorého by ste najradšej ovalili stoličkou, no nespravíte to aj z toho dôvodu, že sa vám z nej nechce postaviť. Je jasné, že vás to nebaví, ale dobre viete, že to aj napriek tomu musíte vydržať. Ale ako?

 

Robte si malé prestávky

Bez prestávok sa to jednoducho nedá. Skúste si spraviť každú hodinu pauzu aspoň na päť minút. Vypite si kávu alebo čaj a poklebeťte s kolegyňami. Trochu sa odreagujete a rozveselíte. Nechcete predsa každý deň chodiť z práce vyšťavená a unavená.

Nepozerajte často na hodinky

V práci trvá každá minúta asi večnosť. Tú si však výrazne predĺžite, ak budete neustále hypnotizovať hodiny na stene. Odpovedzte si úprimne, už vám to niekedy pomohlo? Samozrejme, že nie. Skúste upriamiť svoju pozornosť na niečo iné ako na čas. Napríklad na prácu. Niekto ju predsa spraviť musí.

Nesnažte sa spraviť všetko hneď

Je samozrejmé, že práce máte vyše hlavy, ale tým, že to spravíte narýchlo, si nepomôžete. Vždy je lepšie si odviesť prácu kvalitnejšie. A navyše, ak to všetko odbijete za dve hodiny, čo budete robiť zvyšok pobytu v tomto väzení? Opäť len zízať na tie hodiny.

Nájdite si hobby, ktoré vás baví

Večer prídete z práce a prvé čo spravíte je, že sa vyvalíte na gauč a zapnete telku, ktorú ani nevnímate. Nevnímate ju, pretože vám behá po rozume, čo všetko musíte zajtra v zamestnaní stihnúť a ako veľmi sa vám do toho nechce, po prípade ako sa tomu vyhnúť. Takto to určite fungovať nebude. Musíte si nájsť nejakú činnosť, ktorá vás bude baviť a prinúti vás myslieť aj na niečo iné. Čítajte napríklad knihu alebo začnite športovať. Základom je, aby ste mali aj súkromný život, ktorý sa bude týkať iba vás.

Užite si dovolenku

Keď už máte práce naozaj vyše hlavy, vezmite si dovolenku a trošku si oddýchnite. Vyberte sa s priateľmi niekam na výlet, spravte si menšiu túru alebo choďte obdivovať krásy a pamiatky Slovenska. V lete samozrejme nezabudnite na more. Raz za rok si to predsa môžete dovoliť. A mimochodom, stojí to za ten úžasný pocit, keď bude každý v práci obdivovať vaše dokonale opálené telo! 🙂

A keď už budete v najvyššom štádiu prepracovanosti, spomeňte si, koľko ľudí pracuje omnoho ťažšie ako vy. Buďte rady, že ste kto ste a že robíte to, čo robíte.