Leto sa už nezadržateľne blíži a plavky či cvičenie nie sú jediné veci, ktorým by ste mali venovať svoju pozornosť. Tú v týchto dňoch obráťte aj na vašu pokožku, vďaka čomu môžete získať krásne a zdravé opálenie. Tak poďte do toho, nech si aj vaša pokožka užije hrejivé slnko!

Už sa neviete dočkať leta? Prvé naozaj horúce dni vás ešte len čakajú, no na starostlivosť o svoje telo by ste mali myslieť už teraz. Voda v bazénoch, slnko, neustále holenie, to všetko vašu pokožku dráždi a vysúša. Aby ste sa vyhli zbytočným problémom, začnite svoje telo pripravovať už teraz. Stačí si osvojiť zopár jednoduchých rituálov.

Peeling

Zbavenie sa odumretej kože je jedna z najdôležitejších častí prípravy na leto. S peelingom celého tela začnite minimálne raz za týždeň. Pýtate sa prečo? Dôvodov je viac! Peeling je prevencia proti zarastaniu chĺpkov, odstráni drobné vyrážky a najdôležitejšie je už spomínané zbavenie sa odumretej kože. Vďaka tomu bude koža hladká, žiarivá, prekrvená a vy sa opálite krásne a bez fľakov. Peeling nanášajte vždy na vlhkú pokožku, jemne ho vmasírujte do kože a opláchnite.

Hydratácia

Po peelingu by malo prísť na rad dôkladné nakrémovanie celého tela. Vaše póry sú otvorené a vyčistené, preto telo skvele príjme hydratáciu. Pokožku najbližšie mesiace čaká prudké slnko, kúpanie sa v bazénoch, prašné ulice, a to ju vysušuje. Krém by teda mal byť váš najlepší kamarát. Ideálne je votrieť ho do pokožky ihneď po sprche. Čo sa týka tváre, okrem klasického hydratačného krému si zadovážte jeden s UV faktorom. Dôležitá je aj hydratácia zvnútra, nielen zvonku. Ako stúpajú teploty, mali by aj decilitre vody, ktoré za deň vypijete. Ideálne je požiť v priemere 2,5 litra tekutiny.

leto 3

Holenie

Dôležité je mať vždy čistú a ostrú žiletku. Na holenie používajte jedine prípravky na to určené, či už peny alebo gély. Určite ich nenahrádzajte telovým mliekom. Po holení pokožku vždy ošetrite, aby sa vám nezapaľovali chĺpky.

Doprajte si masáž

Práve pred letom je ideálne skočiť na masáž či urobiť si ju priamo doma. Skvele sa zrelaxujete, prekrvíte telo a podporíte lymfatický obeh.

Zvýšenie dávok beta-karoténu

Konzumácia beta-karoténu je najrozšírenejším prostriedkom prípravy na leto. Ideálne je začať s jeho užívaním už niekoľko týždňov pred opaľovaním. Podporuje zhnednutie kože, no jeho vplyv na pokožku nie je stopercentný. U jedných zaberá, u druhých nie. Ak nechcete zbytočne brať tabletky, prijímať ho môžete zo zeleniny, napríklad z mrkvy, červenej papriky či špenátu.

Foto: Pexels, Pixabay