Minulý týždeň obletel sociálne siete a následne aj médiá šokujúci prípad z levickej nemocnice, kde personál umiestnil na chodbu pacientku po ťažkej operácii a od zvyšku miestnosti ju oddelil tenkým paravánom. Tento príbeh sa napokon skončil najsmutnejšie, ako mohol.

,,Ide ma šľak trafiť! Svokra po operácii žalúdka, s kopec vážnymi diagnózami, tiež s rakovinou lymfatických uzlín a už druhý deň leží na chodbe chirurgie – v prievane, kde je na očiach, a v hrozbe nákazy od návštevníkov. Leží hneď oproti vchodovými dverám. Vivat slovenské zdravotníctvo – poliklinika Levice,” takto znel rozhočený odkaz pani Vlasty, ktorý sa vzhľadom na extrémne neprimeraný prístup personálu nemocnice Slovenskom šíril ako vírus.

nemocnica

Napriek závažným ochoreniam bola Vlastina svokra Eva v dôsledku preplnených izieb umiestnená na chodbu. Všetko sa zmenilo až po tom, ako sa o jej nešťastný osud začali zaujímať médiá – Evu po dvoch dňoch, a teda v pondelok, presunuli z chodby na ARO, kde však už jej nevestu nepustili. V piatok prišla zdrvujúca rana – pacientka, bohužiaľ, zomrela.

K tragickému a doslova neuveriteľnému prípadu sa vyjadrila aj ministerka zdravotníctva, podľa ktorej je vzniknutá situácia neakceptovateľná. Hovorkyňa nemocníc spoločnosti Agel Lucia Kočková tvrdí, že síce išlo o akútny zákrok, avšak krátkodobo nebolo k dispozícii lôžko, preto zvoli núdzové riešenie. ,,Po zavedení aktuálnych opatrení je manažment pacientov, v prípade nutnosti, zabezpečený využitím lôžok iných oddelení. Núdzové výnimočné riešenie, ktoré bolo zvolené, bolo ojedinelé a vzniklo v snahe a dobrej viere riešiť 100 % obsadenosť chirurgického oddelenia,“ Kočková odpovedala na otázku o vyvodení dôsledkov.

Smútiacej rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť…

nemocnica

Zdroj:Facebook/Nekŕmte Nás Odpadom, Čas.sk | Foto: Facebook/Nekŕmte Nás Odpadom, depositphotos.com