Bude to dievča či chlapec? Túto otázku si v týchto dňoch kladú obyvatelia Britských ostrovov a rovnako s nimi aj celý svet. Lindo Wing, oddelenie kliniky St. Mary v londýnskom Paddingtone, je už pripravené na prijatie Jej Výsosti, vojvodkyne z Cambridgu.

Pred nemocnicou stojí značka zákazu parkovania, aby nič neprekážalo kráľovskému sprievodu bezpečne a rýchlo dopraviť nastávajúcu mamičku do pôrodnice. Na mieste za prenosnými zábranami sa už zhromažďujú aj prví zvedavci a fanúšikovia kráľovskej rodiny, hoci do predpokladaného termínu pôrodu ostáva ešte niekoľko dní.

Príchod vznešeného potomka by pritom mohol ladiť s niekoľkými zvlášť vhodnými dátumami. Nový princ či princezná by mohli uzrieť svetlo sveta práve na narodeniny prastarej mamy kráľovnej Alžbety, ktorá 21. apríla oslávi 89 rokov. Takisto by sa termín jeho narodenia mohol zhodovať so štvrtým výročím svadby rodičov, Williama a Kate, 29. apríla.

titulka royal baby

Pokiaľ ide o meno, bookmakeri označujú za najpravdepodobnejšie, že „royal baby 2″ ponesie meno Alice, Victoria alebo Elisabeth, z mužských mien sa zas najčastejšie objavuje Arthur a James. Vznikajú tiež dohady, že by sa nastávajúci rodičia pri výbere mena pre svoje druhé dieťa inšpirovali skôr rodinou Middletonovcov. Ako to však bolo v prípade malého princa Georgea, na zverejnenie konečného rozhodnutia si verejnosť bude musieť počkať ešte niekoľko dní po narodení dieťatka. Ostáva veriť, že malý princ či princezná budú zdravé a pobláznia svet rovnako, ako to robí braček George.

Foto: Pinterest