Christopher Dixon, návrhár pôvodne venujúci sa dizajnu tenisiek, prišiel s výnimočným nápadom. Serena Williams ho požiadala o vytvorenie kolekcie, ktorá by bola pohodlná a štýlová. Po dlhoročnom výskume prišiel s riešením, ktoré si dal patentovať. Dva podpätky! [sociallocker]

Topánky s dvomi podpätkami by mali byť podľa vyjadrenia Dixona pohodlné ako tenisky. Ak ste sa doteraz vyhýbali lodičkám, práve z dôvodu nepohodlia, toto by mohlo byť riešením. Dva podpätky (a celková konštrukcia lodičky) prispievajú k tomu, aby sa váha tela rovnomerne rozložila, zmiernil tlak na klenbu nohy a poskytla jej oporu. Topánky by mali byť omnoho stabilnejšie. Čo dodať, fyzika vládne aj v móde.

Dixon III

Cena páru topánok sa pohybuje v rozmedzí od 425 do 1 100 dolárov. Návrhár vytvoril 10 typov topánok, z ktorých každé nesú názov podľa iného ženského mena – ako každá žena aj každý pár topánok je podľa Dixona iný.

Zaujímavosťou je, že každý pár obsahuje neviditeľný čip, ktorý je rozpoznateľný smartfónmi a obsahuje „príbeh topánok“ – informácie o inšpirácii designu a z ktorého miesta v Taliansku pochádza výrobný materiál. Tieto zaujímavosti súčasne pomáhajú rozpoznať originál od prípadnej napodobeniny. Čo poviete?

Zdroj:fastcompany.net, hdnux.com, footwearplusmagazine.com [/sociallocker]