Na Slovensku sa nájde obrovské množstvo ľudí pomáhajúcich, či už peniazmi alebo jednoducho darovaním krvi. Mnohé finančné zbierky podporujú i známe osobnosti, o čom sme vás mohli nedávno informovať v prípade projektu „Ide mi iba o lóve“. Tentokrát sa však k srdciam Slovákov prebojoval jediným príspevkom na sociálnej sieti príbeh malej Klárky.

Príbeh malej Kláry sa do povedomia dostal postom, kde v jej mene vypovedá dospelá osoba o osude plnom trápenia a boja o kúsok zdravia. Len 15-mesačné dievčatko trpí neurologickou poruchou – bulbárnym syndrómom, čo znamená, že nedokáže prehĺtať. Dôsledkom tohto zdravotného problému je fakt, že Klárke zatekali sliny priamo do pľúc, a tak jej museli lekári urobiť tracheostómiu, laicky povedané dierku do krku, vďaka ktorej môže aspoň dýchať.

Číslo účtu: SK75 6500 0000 0000 3394 5027

Po zavedení tracheostómie sa Kláre síce uľavilo, avšak doktori jej museli zaviesť hadičku vedúcu z nosa až do žalúdka, aby pomocou nej mohla prijímať potravu. Dievčatko ale dlhšiu dobu nepriberalo na váhe, a tak sa jej rozhodli zaviesť hadičku z bruška priamo do žalúdka. „Lekári povedali mamke, aby ma dala do ústavu, lebo zo mňa nič nebude. Mala som byť ležiaca a na príťaž rodičom,“ znejú mrazivé slová v dojemnom príspevku, ktorý si môžete celý prečítať na fotografii nižšie.

Klára má však jeden nesplnený sen, ktorý zdravým ľuďom môže nahnať doslova zimomriavky. Túži totiž jedného dňa samostatne chodiť a prehĺtať, čo je pre väčšinu z nás úplná samozrejmosť. Rozhodli sme sa preto jej príbeh publikovať medzi ľudí, ktorí nemusia pomôcť len peniazmi, ale napríklad i šírením tejto správy ďalej a ďalej, až do šťastného konca jedného odvážneho dievčatka.

Príbeh a cieľ zbierky pre malú Klárku

Zdroj/Foto: Instagram/ILoveBardejov