Koncom roku 2019 otriasla spoločnosťou kauza manželov z Mojmíroviec, ktorí sa prezentovali ako majitelia modelingvej agentúry. V skutočnosti však mladé dievčatá aj se*uálne zneužívali. Jednou z ich obetí bola obľúbená speváčka Simona Hegerová, ktorá v rozhovore s Kristínou Kövešovou v jej podcaste Profil zločinu nabrala odvahu a porozprávala o svojich čiernych spomienkach.

Zrejme málokto pozná hrôzostrašnú minulosť jednej z najúspešnejších hudobných interpretiek súčasnosti. Tesne po tom, ako Simona Hegerová účinkovala v televíznej šou, Peter a Martina kontaktovali jej základnú školu s tým, že chceli, aby im talentovaná tínedžerka spievala na súťažiach krásy, ktoré organizovali. 14-ročná Sima, samozrejme, súhlasila, netušiac, čo sa spustí ani nie o polroka nato.

sima

Kým Martina uspávala dieťa, Peter Simu zneužil

Raz, keď speváčku manželia zavolali domov, opili ju a odštartovali nechutný kolotoč, ktorý sa nedal zastaviť. V rovnakej situácii sa doteraz oficiálne ocitlo 25 dievčat. ,,Bol tam on, bola tam aj ona. V izbe mali dieťa, no a potom ona zrazu odišla a vtedy sa to začalo diať. Povedala, že ide uspať malú,“ vrátila sa viac ako desať rokov dozadu Sima, ktorá v ten večer prišla o svoje panenstvo. ,,Keď moja mamina s mojim ocinom vedeli, že ja idem k rodine, že ja nejdem k mužovi, ktorý býva sám. Jasné, že keby tam nie je tá žena, tak ma nepustia,“ reagovala na Kristíninu otázku, prečo mala od rodičov „zelenú“. Práve Martina sa vraj snažila mať so všetkými mamičkami priateľský vzťah. Nebol tak dôvod na žiadne pochyby či nedôveru.

Neskôr už Sima na akciách nielen spievala, ale podieľala sa aj na kástingoch. ,,Samozrejme, vtedy som vôbec nevedela, že nie som jediná. Bože, jak mi bije srdce… Samozrejme, vtedy som vôbec nevedela, že nie som jediná a že každú jednu, každé jedno dievča, ktoré ja som tam púšťala, mohla byť potencinálna ďalšia obeť… nenávidím to… si to vyčítam, strašne…,“ pokračovala plačlivo, pri čom priznala, že ide o jej najťažší rozhovor v živote.

Veľký strach jej nedovolil hovoriť

,,Viem, že som sa bála. O to viac, keď ti niekto ukáže zbraň a povie, že má kontakty na súdoch aj na polícii. Čiže čokoľvek, čo spravíš, nikto ti neuverí, lebo on si povie nejakú svoju verziu vymyslenú. Takže ty ako obeť ani nevieš, na koho sa obrátiť,“ zdôverila sa kráska, ktorá pod tlakom strachu mlčala. Po troch ťažkých rokoch, kedy čelila neustálym vyhrážkam a manipuláciám, sa konečne rozhodla prehovoriť. Otvorila sa svojmu terajšiemu priateľovi, ktorého v tom čase spoznala. Keď Gajlo Petrovi zavolal, živá nočná mora sa skončila.

Povedala si, že to nemôže nechať tak

Zlom, kedy si Sima povedala, že sa chce o svoju ťažobu podeliť s verejnosťou, nastal na dovolenke v Egypte, keď si čítala správy na Instagrame. Dve 13-ročné kamošky sa jej opýtali, či príde vystupovať na akciu organizovanú agentúrou spomínaných manželov. Speváčka si myslela, že neverí vlastným očiam, a fanúšičkam okamžite odpísala varovnú odpoveď, ktorú mali ukázať svojim rodičom. Následne na párik upozornila prostredníctvom instastories aj všetkých sledovateľov svojho profilu. Zrazu sa spustila lavína reakcií podobne alebo rovnako oklamaných dievčat.

,,Som sa triasla v posteli a hovorila som svojmu priateľovi, že ja to nemôžem nechať tak. Že nemôžem žiť s tým pocitom, že tu sa mi ozvali štyri obete a ďalšie behajú niekde po svete a ďalšie možno teraz sú v tej izbe, v tej hnusnej izbe,“ uviedla známa raperka, po ktorej si vzala slovo moderátorka. Tá prezradila, že ide o najväčší prípad se*uálneho zneužívania na Slovensku.

Manželia sú na slobode

,,Aktuálne je to v takom štádiu, že on bol vo väzbe, Martina bola stíhaná na slobode a udialo sa to, že vo februári, pred pár týždňami, že ho z väzby prepustili. Súd rozhodol, že stačí, že bude mať náramok, že bude v domácom väzení, ale môže chodiť do práce, bude mať probačného úradníka. Podpísal písaný sľub, že sa bude chovať slušne,“ informovala Kristína Kövešová o šokujúcom vývoji kauzy, z ktorého je, pochopiteľne, zhrozená aj Sima.

,,Je čas nebáť sa, nevzdávať sa a neprestať veriť. Lebo ja stále verím v to, že aj keď teraz ho prepustili do domácej väzby, ja stále verím v to, že tá spravodlivosť tam bude,“ odkázala na záver obetiam obdivovaná speváčka, ktorá sa v menej všetkých zneužitých dievčat Kike poďakovala za to, že sa prípadom zaoberá a medializuje ho.

Zdroj/Foto: YouTube/Kristina Kovesova, Instgaram/simonahegerova