Milovníci kráľovskej rodiny mali veľkú radosť z „babskej jazdy“, ktorú podnikli najslávnejšie vojvodkyne na svete – Kate a Meghan sa spolu vybrali na Wimbledonový zápas. Na foktách vyzerali ako najlepšie kamarátky – je však puto medzi nimi pravé alebo ide len o formu, ktorú hrajú na novinárov?

Mnoho sa špekulovalo ohľadom vzťahov v kráľovskej rodine a vojvodkyne sa nedokázali vyhnúť nepretržitému porovnávaniu. Koho má radšej Jej veličenstvo? Je Meghan u Angličanov obľúbenejšia ako Kate? Vnímajú dámy túto rivalitu alebo ide len o výplod médií? Ich spoločný výlet na tenisový zápas sa stal skvelou príležitosťou pre expertku na neverbálnu komunikáciu, aby zhodnotila vzťah medzi kráľovskými nevestami.

Učiteľka a žiačka

Pre Meghan je kráľovský protokol stále novinkou, zatiaľ čo pre Kate ide o plávanie v známych vodách. Na neverbálnych prejavoch Meghan je dobre vidno, ako sa snaží od svojej „kolegyne“ obkukať správne maniére. Vojvodkyňa zo Sussexu pôsobila ako malé dieťa, ktoré hľadá kľúče k spoločenskej reakcii na tvári svojej mamy. Na Meghan je vidno, ako zrkadlí vojvodkyňu z Cambridgu – považuje ju za vodítko vlastného správania. Markle sa oproti Middleton stavia do inferiórnej pozície.

Úprimná radosť

Tak ako chce dieťa upútať matku tým, že ju rozosmeje, tak sa Meghan pokúšala vyčariť úsmev na tvári svojej švagrinej. Bývalá herečka sa snažila o to, aby medzi nimi panovala príjemná a nestrojená atmosféra, čím uvoľňovala aj vlastné napätie. Reakcie Kate hovoria o tom, že si Meghaninu spoločnosť úprimne užíva. Jej úsmev je pravý – zaguľatené líčka a vrásky okolo očí sú jasným signálom nesileného úsmevu.

kate middleton meghan markle

Vzájomná intimita

Meghan sa k švagrinej nakláňa, čim jej výrazne zasahuje do osobného priestoru. Kate jej blízkosť nijako neprekáža, keďže sa svojou postúrou neuzatvára. Markle si dovolila pri šepkaní zakryť pery pred pohľadom ostatných – ide o znak výlučnosti ich vzťahu, čo je významným ukazovateľom priateľskej intimity. Slová adresuje výhradne Kate, čím si ju izoluje od zvyšku obecenstva a posiľňuje dyádu medzi nimi. Šibalský úsmev len umocňuje dojem blízkeho puta. 

Podobné správanie vidíme aj u vojvodkyne z Cambridgu, ktorá sa k Meghan takisto nakláňa.

kate middleton meghan markle

Kate a Meghan sú priateľky, ktoré vymyslená rivalita, žiarlivosť na kráľovnú alebo neustále porovnávanie nijako nepoznačilo. Princovia proste majú skvelý vkus na ženy!

Zdroj: Dailymail | Foto: Instagram