Už pár týždňov patria nedeľné večery na Markíze speváckej šou The Voice Česko Slovensko. Napriek všeobecnej popularite súťaže sa nová séria nečakane stretáva s obrovskou vlnou kritiky, kedy viacerým divákom už jednoducho dochádzajú nervy. Uplynulá epizóda dokonca priniesla moment, po ktorom sa porota zo strany nespokojných fanúšikov dočkala veľmi silných obvinení.

V poslednej dobe ovládla médiá i sociálne siete búrlivá diskusia o tom, do akej miery je súťaž The Voice len o speve. Častokrát sme totiž u účinkujúcich svedkami smutných príbehov, ktoré majú takpovediac zahrať divákom na city. Niektoré okamihy ale čím ďalej tým viac naznačujú, že by výber naslepo mohol byť založený aj na iných kritériách, ako sú dobrý spev a talent.

the voice

O obrovský rozruch sa v nedeľu postaral chlapec menom Danny, ktorý bol ešte donedávna mužom v ženskom tele. Mladík sa totiž narodil ako dievčatko Terezka, no neskôr sa rozhodol podstúpiť zmenu pohlavia. Možno by na tomto príbehu nič také zvláštne nebolo, keby jeho spevácky výkon mnohí neoznačili za hotovú tragédiu – napriek tomu ale v šou pokračuje ďalej.

the voice

To, čo najnovšie predviedla porota The Voice na čele s Janou Kirschner, označili ľudia za totálny „prešľap večera“. Hoci si ani samotní koučovia Dannyho výkonom istí vôbec neboli, napriek tomu sa známa slovenská speváčka predsa len otočila a kontroverzného mladíka vzala do svojho tímu.

„Nebola som si istá, ty si si nebol istý, celé to plávalo, ale niečo tam bolo, v tých hlbokých polohách. Ja viem, čo si myslíte! Neurobila som chybu! Je tam veľký charakter, je tam veľká sila v tom hlase,“ Jana rozpačito odôvodnila svoje náhle rozhodnutie stlačiť tlačidlo.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

the voice

Hoci sa známej Slovenke v tejto situácii snažili niektorí kolegovia vehementne pomôcť a vyjadriť jej aspoň trochu podpory, nahnevaným divákom to úplne stačilo k tomu, aby porotu i tvorcov programu zasypali množstvom výčitiek. „Toto len dokázalo, že je to celé narežírované a o spev tam vôbec nejde. Nepostúpili ľudia s fantastickým hlasom a toto nechajú postúpiť?! Nech si je každý, aký chce, ale v tomto prípade ide tento človek ďalej len na pokyn produkcie!“ neudržal sa sklamaný Čech.

Takýchto názorov sa, žiaľ, objavilo nespočetné množstvo. „Tak toto bol prešľap večera,“ pridal sa ďalší. „Nemal na to, ale potrebujú niekoho, kto by ťahal ľudí k obrazovke, tak vyššia moc dala pokyn a niekto to stlačiť musel,“ znela ďalšia reakcia. „Tak po tomto som si už istý, že im niekto diktuje, pri kom musí niekto stlačiť. Dobrí speváci idú preč a postupujú tí menej talentovaní alebo bez talentu,“ ohradil sa naštvaný Slovák.

facebook

Zdroj/Foto: Facebook/TeleviziaMarkiza, TheVoiceCeskoSlovensko