Po stredajšom zasadnutí vlády, kde sa rozhodlo o zákaze vychádzania od 19. decembra, sa premiér SR Igor Matovič na tlačovej konferencii neukázal, avšak novinárom neutiekol. Médiá si ho nakoniec odchytili a šéf klubu OĽANO zodpovedal niekoľko otázok. Kým sa reportéri pripravili, politik si skrátil chvíľu a absolvoval menší rýchlokurz.

Pred nečakaným brífingom premiéra Igora Matoviča vzniklo okno, počas ktorého sa médiá pripravovali na tlačovú konferenciu. Kým kameramani a redaktori chystali svoje pracovné náčinie, prekladateľka do jazyka nepočujúcich stála bokom. Predseda vlády sa tak rozhodol využiť znalosti sympatickej blondínky a niečomu sa z jej fachu priučiť.

igor matovič

Na video zázname z oficiálnej tlačovej konferencie o vianočnom lockdowne a neskôr aj premiérovho brífingu je vidieť, ako si Igor Matovič zavolá prekladateľku a chrbtom k novinárom sa učí v posunkovej reči ukázať „Ja sa nebojím!“ 

Neskôr je taktiež ľahké zahliadnuť, že celá situácia vyčarila na tvári prekladateľky úsmev, no gesto, ktoré sa predseda vlády naučil, počas tlačovky neukázal, a tak nevedno, k čomu mu krátka lekcia tohto jazyka bola. Celú tlačovku aj so spomínaným kurzom si môžete pozrieť od 49 minúty vo videu nižšie.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: YouTube – HNtelevízia, Facebook – Igor Matovič