Keď sa v roku 1991 objavila na televíznych obrazovkách rozprávka Jaskyňa zlatej ruže alebo princezná Fantaghiro, celý svet s rozbúchaným srdcom sledoval osud prekrásnej a nebojácnej dievčiny. Ako však vyzerá nezabudnuteľná hlavná protagonistka talianskej klasiky dnes?

Aj keď s odstupom času uznávame, že filmové spracovanie 5-dielnej romance je skôr televíznym brakom, princeznú Fantaghiro budeme milovať snáď navždy. Bojovníčku za osudovú lásku si v ságe zahrala dnes už 54-ročná taliansko-francúzska herečka Alessandra Martines. Paradoxne, krásna brunetka začínala svoju kariéru ako baletka, pričom tento kráľovský tanec študovala v Paríži, Zurichu i v Amerike.

V roku 1995 sa Alessandra vydala ze režiséra Clauda Leloucha, ktorý je od nej starší o 26 rokov, pričom o 14 rokov neskôr sa rozviedli. Z manželstva si herečka odniesla dcérku Stellu Lelouch. Ako sa však zdá, kráska za bývalým partnerom dlho nežialila a ešte pred rozvodom si našla o 20 rokov mladšiu polovičku, tento raz francúzskeho herca Cyrila Descoursa, ktorému porodila vo veku 49 rokov syna Huga.

Nakoľko sa brunetka od detstva venovala tancu, do sveta filmu ju vtiahol práve balet, vďaka ktorému dostala svoju prvú filmovú úlohu v muzikáli Miss Arizona. Tu si zahrala baletku Máriu, nasledovali tri talianske filmy a následne prelomová úloha v rozprávke Fantaghiro. Herečka sa momentálne sporadicky objavuje prevažne v televíznych filmoch či seriáloch, taktiež sa snažila preraziť na hudobnom či divadelnom poli.

Rozprávkovo krásna Fantaghiro

Alessandra Martines dnes

Zdroj: Facebook, Twitter, YouTube