Jar je obdobie, kedy sa po dlhom zimnom spánku prebúdza všetko okolo nás, a preto by nebolo na škodu, ak by to neobišlo ani váš organizmus. Navyše, blíži sa obdobie plavkovej sezóny, kedy budete svoje telo vystavovať pozornému zraku všetkých ľudí a určite chcete, aby vám vašu postavu závideli. Nenechajte nič na náhodu a detoxikujte sa.

Možno ste si to už všimli, no na Instagrame postupne pribúdajú fotky s popisom #goldenlatte. Čo sa ukrýva za týmto názvom? Ide o nápoj, ktorý si môžete pripraviť za pár minút a vaše telo sa vám zaň určite poďakuje. Táto chuťovka je ako stvorená na detoxikáciu organizmu a naštartovanie vášho metabolizmu. Základom nápoja je kokosové alebo mandľové mlieko, kurkuma, zázvor, škorica a med. Kurkuma má silné antioxidačné účinky a je vhodná na prečistenie pečene, zázvor podporuje trávenie a spolu so škoricou sú vhodnými pomocníkmi pri boji s nadbytočnými kilami.

Tento nápoj si pripravíte naozaj veľmi jednoducho. Do hrnca vložte pohár kokosového alebo mandľového mlieka, polievkovú lyžicu medu alebo iného sladidla (javorový sirup, sirup z agáve), čajovú lyžičku škorice a kurkumy, pol lyžičky čerstvého mletého zázvoru a štipku mletého čierneho korenia. Priveďte do varu, potom znížte na najnižšiu teplotu a nechajte ešte 10 minút variť. Ak by vám prekážali kúsky korenín, kľudne nápoj preceďte. Na zdravie! 🙂

 

Foto: Instagram, Flickr