Teenagerky sa nad ním rozpúšťajú,  baby okolo tridsiatky mu opätujú úsmev, aj keď sa na ne pozrie len cez televíznu obrazovku, ženy v strednom veku by ho chceli mať za zajačika v posteli a staré mamy vďaka nemu prestali odsudzovať hip hop. Áno, Majk Spirit je presne ten hriešny raper, ktorý včera spustil predpredaj svojho nového albumu „Y“ prostredníctvom webu, rukahore.sk!

Michal je fenoménom, ktorý svojimi textami ovplyvnil nejedného mladého človeka. Vie to aj bez zbytočných nadávok a v kľude. Po troch rokoch sa 31.3.2015 dostane na pulty hudobnín jeho druhé sólové CD, ktorého booklet je dielom fotografa a dizajnéra Adama Pribylinca a Petry Ficovej.

Pred pár dňami potešil raper svojich fanúšikov tým, že odpremiéroval novú skladbu ,,Dobyjeme svet“, v ktorej uverejnil aj kompletný zoznam tracklistu vo finálnej podobe.  Na albume sa objavia všetky najväčšie mená z československej rapovej scény, ako Čistychov, Ego, Vec, Otis a Cigo, Ben Cristovao a iní.

Processed with VSCOcam with 1 preset

Album, ku ktorému sa turné začne 10. apríla v Olomouci, sa nahrával v štúdiu Littlebeat  pod dohľadom  Martina Šrámeka, Andreja Hrušku a Mareka Šurina. Raper okrem prezentácie albumu prezentuje na sociálnych sieťach a svojej vlastnej značke oblečenia aj symbol +, ktorý súvisí s jeho novým minimalistických logom spiri+. Ako Majk vysvetlil, novú značku kreoval v súlade s pozitívnou symbolikou a pozitívnym odkazom svojej hudby a nového loga +.

Processed with VSCOcam with 1 preset vizual_black tour 2015

Foto: Petra Ficová, Adam Pribylinec