Ovsené vločky patria medzi potraviny, ktoré pozná ľudstvo už stovky rokov. Každý, kto sa snaží stravovať zdravo, ich má niekoľkokrát do týždňa na tanieri, pretože majú blahodárne účinky. Viete prečo by ste ich mali konzumovať aj vy?

 

Zasýtia vás na dlhú dobu

Ovsené vločky sú najlepšie na raňajky, pretože vás zasýtia na veľmi dlhú dobu. Ak neviete, ako ich pripraviť, nezúfajte. Stačí ak si vločky zalejete mliekom a dáte ich variť. Týmto spôsobom si pripravíte chutnú ovsenú kašu, ktorú môžete dosladiť medom a ovocím podľa chuti.

Obsahujú mnoho vlákniny

Vláknina je jednou z najdôležitých látok, ktoré potrebujeme na trávenie a práve ovsené vločky jej obsahujú viac než dosť. Práve vďaka vláknine predídete črevným problémom a dokonca aj rakovine.

Široké využitie

Najlepšie na vločkách je to, že si ich môžete pripraviť na sladko, ale aj na slano. Môžete z nich piecť, variť alebo si ich len tak nasypať do jogurtu. Fantázií sa medze nekladú! 🙂

Bojujú proti cholesterolu

Potraviny s vysokým obsahom vlákniny dokážu veľmi účinne bojovať proti cholesterolu a chránia cievy. Vláknina obsiahnutá vo vločkách bojuje proti vstrebávaniu cholesterolu.

Foto: Wallpaperscraft