Čakáte? Kedy budete mať bábätko? A čo dieťa, nechcete? Otázky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú úplne nevinne, no niektoré ženy môžu pichnúť pri srdci viac, ako si môže ktokoľvek predstaviť. Do tejto skupiny patrí aj herečka Jennifer Aniston.

Jennifer Aniston. Herečka, ktorá bola v rôznych anketách či rebríčkoch niekoľkokrát ovenčená titulom najkrajšej ženy sveta. Ľudia na celej zemeguli ju milujú, chlapi by sa za ňou išli potrhať a peňazí má tiež toľko, že by už do konca života nemusela pohnúť ani prstom. Napriek tomu jej však niečo v živote chýba. Dieťa.

Jennifer Aniston

Ľudia sa mýlia

V domnení mnohých je Jennifer kariéristka, ktorá prácu uprednostnila pred rodinou. Herečku označujú za kameň úrazu jej nevydarených vzťahov – podľa neprajníkov mala totiž svojim mužom priniesť dieťa, čo sa ani v jednom prípade nestalo. Nikto sa ale nezamýšľa nad tým, že by možno potomka chcela aj samotná Jen.

Nátlak verejnosti na materstvo 49-ročnú Američanku ničil a ubližoval jej rovnako ako pocit, že jej zrejme Boh v živote dieťa nedoprial. Na túto citlivú tému sa obľúbená herečka rozhodla prehovoriť. V interview pre septembrové vydanie magazínu InStyle uviedla, že za tým, že sa nikdy nestala matkou, môžu stáť zdravotné problémy, pričom dôrazne prosí ľudí, aby nezaobchádzali s bezdetnými ženami ako s poškodeným tovarom. „Možno som neprišla na túto zem preto, aby som porodila dieťa,“ znejú jej slová, ktoré do duše vháňajú ľútosť.

Dávajme si pozor na reči

Seriálová Rachel ďalej dodala, že nikto nevidí za jej zavreté dvere a netuší, aké citlivé môžu byť pre ňu a pre jej partnera tieto témy. Taktiež nikto netuší, čím si v súvislosti s dieťaťom prešla po zdravotnej a emočnej stránke. Dojímavá spoveď hollywoodskej krásky tak možno mnohým otvorí oči a ukáže im, že pýtať sa ženy na materstvo nemusí byť vždy úplne vhodné. Radšej si treba zahryznúť do jazyka, nikdy neviete, ako môžete jednoduchou otázkou danému človeku ublížiť.

Jennifer Aniston

Zdroj: news.com.au | Foto: Twitter, Instagram