Viacerým z nás sa to stalo. Rovnako si to viaceré z nás pripúšťajú viac, ako by mali. Milé dámy, neberte si to osobne!

Muži zaspia hneď po súloži rovno z viacerých dôvodov, žiadny z nich však nesúvisí s vami, vaším vzťahom, osobnosťou alebo ,,vystúpením“ v posteli.

Jeho telo sa mení

Mužské telo prechádza po orgazme niekoľkými zmenami. Uvoľňuje sa prolaktín a práve ten je zodpovedný za jeho únavu. Nakoľko ženy nemajú orgazmus pri každom se*uálnom styku, nevedia to dostatočne pochopiť. Taktiež, muži majú viac svalovej hmoty a práve v nej sa tvorí oxytocín a prolaktín, ktoré ho samovoľne nútia k spánku.

Stratí spirituálnu energiu

Odborníci na tantrický se* sa sústredia práve na jeho spirituálne aspekty. Reprezentujú veľký výdaj energie, hlavne pri mužskom orgazme. Paradoxne, pri tom ženskom, sa žena energiou dobíja, ide o akúsi explóziu. Preto sa ženy po intímnostiach rady maznajú a nie sú vôbec unavené.

Chlapi jednoducho nerozprávajú

Ženy sa chcú o svoje skúsenosti, pocity a zážitky hneď podeliť. Pre nežné pohlavie je komunikácia, nielen po súloži, viac prirodzenejšia.

Čo robiť aby nezaspal?

Vyvíjajte iniciatívu pred raňajkami, obedom alebo večerou. Nezaspí, ak je hladný 🙂 Alebo skúste mať hrátky pred jeho obľúbeným seriálom či futbalovým zápasom. Vyhýbajte sa intímnostiam neskoro v noci. 🙂