Neobyčajné mesto na Seine, krásavica, ktorá zlomila nejedno srdce, inšpirácia mnohých básnikov, aby napísali básne o láske, cieľ nejedných medových týždňov či raj krásnej architektúry. Toto je Paríž. Hlavné mesto Francúzska prilákalo v roku 2013 približne 32 miliónov turistov, z toho približne polovica prišla zo zahraničia. Takže Paríž je obrovským lákadlom aj pre Francúzov. Čo na tomto meste vidia? Čo ich na ňom láka? Všetko. Nestačí vám takáto odpoveď? Čítajte ďalej.

 

Genius loci so svalmi

Keby sa genius loci Paríža postavil do ringu, porazil by ktoréhokoľvek boxera. Aj Klička. Jasné, nájdete tu veľa turistov na miestach, kde by ste boli najradšej sami, ale aj tak tu je skvelá atmosféra. Príbeh, ktorý za sebou skrýva Notre Dame. Múzeum v Louvri, ktoré dôkladne stráži tajomstvo Mony Lisy. Eiffelovka, ktorá takmer nebola postavená, lebo bola pre Parížanov priveľmi škaredá. Moulin Rouge, ktoré oplýva vulgárnosťou a zároveň charizmou. Či nočná plavba po Seine, ktorá vám ukáže osvetlené krásy Paríža a nočný život na brehoch, kde sa stretávajú tisíce ľudí a užívajú si život. Len tak, po francúzsky. A vy môžete byť toho súčasťou, veď lacné letenky od Ryanair vám dovolia zavítať sem aj každý druhý víkend.

Najčarovnejšie miesta v Paríži

Medzi miesta s najväčšou charizmou patrí štvrť Montmartre a schody pri bazilike Sacre Coeur. Čo je na nich také výnimočné? Len si predstavte, že si zoberiete fľašu lahodného francúzskeho vína, sadnete si na schody, pred sebou budete mať výhľad na celý Paríž, muzikantov, ktorí vám zadarmo zaspievajú a zahrajú a za nimi zručných artistov, ktorí sa vyšplhajú na lampu a popritom robia triky s futbalovou loptou. Kúzelné miesto. Bola by škoda ho nenavštíviť. Kúpte si lacné letenky ešte dnes na Pelikan.sk a nechajte sa unášať prúdom tohto veľkomesta.