Bol do vás taký zaľúbený… Kým ste súhlasili s prvým rande, celé týždne vás uháňal. Rozumeli ste si, milovali ste sa, všetko bolo dokonalé. A po pár mesiacoch sa to začalo- nezáujem, ignorovanie, desiatky zrušených schôdzok a nakoniec… KOPAČKY. Zase. Pýtate sa prečo? Čo sa mohlo tak rýchlo zmeniť? A kde, preboha, robíte stále chybu?  

Chcete poznať tajomstvo? Všetky tie chyby charakteru a správania, ktoré muži často prezentujú ako dôvody pre včasný rozchod, v skutočnosti vôbec neprinútia muža ženu opustiť. Iste, nepáči sa mu to, sťažuje sa alebo vám trápne robí naschvál, ale… zostáva. Ak chce totiž muž vo vzťahu zostať, neodradí ho nič- ani to, že ten vzťah nefunguje, ani to, že ho partnerka systematicky ničí.

A povedzme si rovno, samé a so zlomeným srdcom ostávajú hlavne pekné, inteligentné a tolerantné ženy. Takže rozchody nie sú o vás. Sú o tých mužoch, ktorých priťahujete a ktorým sa rozhodnete dať šancu.

Ktorí muži teda vlastne nie sú stavaní na dlhodobý vzťah? Schválne, či v nich spoznáte niekoho zo svojich bývalých. :)

Zakomplexovaný chudák

Všetky jeho obdivné  pohľady, vyznania lásky, reči o tom, že nemôže uveriť, že taká úžasná bytosť ako vy je práve s ním… Nie, nič z toho nebolo hrané. A práve v tom bol ten problém. On v podstate nikdy neveril, že by ste s ním ostala. Ten okamih, kedy zistíte, že ste pre neho príliš dobrá a pošlete ho do hája, by bol jednoducho pre neho príliš. Jeho labilné ego by sa z toho už nemuselo spamätať. Preto radšej zo vzťahu odchádza ako víťaz, kým ste do neho zamilovaná.

Singláč z presvedčenia

Na dlhodobý vzťah má skreslený pohľad. Možno mali jeho rodičia nešťastné manželstvo, a možno iba berie príliš vážne zatrpknuté reči rozvedených kamarátov. Desí sa toho, že by sa zaplietol do nefungujúceho vzťahu a zároveň je presvedčený, že každý vážny vzťah je nefunkčný. Tento muž vás opúšťa po dosiahnutí určitého bodu (návšteva rodiny, žiadosť o kľúče od bytu, plánovanie spoločného víkendu), ktorý považuje za zlomový.

Člen svorky

On si vlastne nikdy nehľadal vzťah, nepotreboval stálu partnerku. Mal svojich kamarátov, ktorí mu boli viac ako rodina, ale prišli ste vy a očarili ho. A chvíľu mal oči len pre vás.. Ako sa však váš vzťah vyvíjal, svorka začala o svojho člena bojovať a nakoniec vyhrala. Dennodenné posmešné poznámky o „podpapučníkovi“ a jeho „semetrike“, alebo dokonca priame intrigy na sabotovanie vášho vzťahu nakoniec vždy prinesú svoje ovocie.

Egoistický hlupák

Okázalé gestá a veľkolepé vyznania. Boli ste ním taká fascinovaná, že ste si ani nevšimli, ako je nadšený sám zo seba. Všetkým, čo urobil alebo povedal, si len vynucoval váš bezpodmienečný a nekonečný obdiv. Prečo to skončilo? Jednoducho zistil, že ste príliš silná osobnosť a rozhodne mu nemienite robiť doživotnú súkromnú roztlieskavačku. A za to ste trpeli. Nielenže sa choval ako primitívny grobian, ale dal si záležať  aj na tom, aby bol samotný rozchod ponižujúci a bolestivý.

 

Zmätený romantik

Celý svoj život bol zamilovaný, no, bohužiaľ, nie do vás, iba do svojej zidealizovanej predstavy partnerského vzťahu. Boli ste pre neho tá éterická dokonalá bytosť, ktorú si na chvíľu dosadil do svojich snov. Ak však v niečom (hocičom) váš vzťah vybočil od jeho vysnívaného ideálu, čo je v prostredí zvanom realita nevyhnutnosťou, zobral to ako znamenie, že nie ste tá pravá a išiel hľadať inde. Pri rozchode ešte drzo otočil vaše prednosti a klady proti vám, povedal niečo ako: „Si taká úžasná, krásna, múdra, blablabla, ale ja k tebe necítim to, čo by som mal.“ 

S počtom nevydarených vzťahov u žien narastá frustrácia a beznádej. No uznajte sama, mohlo to dopadnúť horšie, mohol vám ostať na krku! Koľko dlhých rokov by ste s ním mohli stratiť, kým by ste konečne uznali, že toto naozaj nemá význam? A čo ak by ste si to neuvedomili nikdy, čo by vás, preboha, čakal za život? Mať srdce otvorené pre lásku je dôležité, ale život je pridlhý na to, aby ste ho prežili s nesprávnym partnerom a prikrátky na to, aby ste strácali čas s beznádejnými prípadmi.

Foto: everystockphoto.com, pixabay.com