Dobrý zámer alebo len lacná hra o kliknutia? V súčasných horúčavách sa celý svet stretáva s tragickými prípadmi usmrtenia opustených detí či zvierat v aute. Následkom neznesiteľne stúpajúcej teploty v odstavenom vozidle bez prístupu k vode či čerstvému vzduchu tak prichádza aj na Slovensku k mnohým katastrofám.

Na túto problematiku sa snažia upozorniť médiá, rôzne organizácie aj „obyčajní ľudia“ čo i len zdieľaním príspevkov na sociálnych sieťach. Myšlienky sa chytili dokonca českí YouTuberi, ktorí pred kamerou podstúpili „experiment“ a dobrovoľne sa zatvorili v aute odstavenom na priamom slnku.

Do tohto nebezpečného konceptu sa zapojil aj chalan s prezývkou Datel, ktorý ho poňal veľmi zvláštnym spôsobom. Rozhodol sa totiž svojich predchodcov PREKONAŤ a vydržať v horúcom aute dlhšie než oni. Samozrejme, počas videa spomína, že zdolanie tohto nezmyselného rekordu je len jedným z jeho zámerov – ten druhý je ukázať ľuďom, čo sa môže v takýchto prípadoch reálne stať.

Po zhliadnutí jeho videa však môžete vidieť, že ide o jasné súperenie o to, kto vydrží viac – respektíve dlhšie.Pokiaľ sa nepletiem, Denis v tom aute vydržal nejakých 15 minút a Stejk 20, pričom nebolo také teplo ako dnes. A ja chcem tieto dva časy prekonať,“ poznamenal hneď v prvých minútach videa Datel.

Po presunutí do auta, v ktorom sa podľa jeho vlastných slov mohla teplota vyšplhať až na 70°C, viackrát opakoval rovno do kamery slová o výhre. „Už v tejto chvíli som zrejme prekonal asi každého, kto sa o toto pokúšal,chvastal sa pred zrakmi maloletých divákov krátko predtým, než si určil výzvu vydržať aspoň polhodinu.

Je potrebné si uvedomiť, že takéto správanie na internete je viac než nerozvážne. Malé deti vnímajú slovenských a českých YouTuberov ako vzory, pričom ich správanie obdivujú a zväčša aj opakujú. Napriek upozorneniam v jednej vete, aby „takéto niečo doma neskúšali“, je možné, že sa nájde chlapec či dievča, ktorí budú chcieť jeho konanie vo videu napodobniť so zámerom zapáčiť sa alebo jednoducho s cieľom, aby si ho jeho obľúbený YouTuber konečne všimol. Takéto súperenie alebo aj chorý novodobý trend je však nebezpečný ako pre aktéra vo videu, tak i pre neplnoletých divákov sledujúcich toto nezmyselné súťaženie!

https://youtu.be/5hK2ZvDsegI

Foto: YouTube, Depositphotos.com l Video: YouTube