Je tomu len zopár hodín, čo sociálna sieť Facebook prešla zásadnými zmenami a užívatelia obľúbenej modro-bielej stránky začali vyjadrovať svoju maximálnu nespokojnosť. Kým dodnes mal každý prehľad o novinkách na stránkach, ktoré ho okrem aktivít priateľov zaujímali, dnes je všetkému inak. Facebook dal stopku neplatenému obsahu z fanpage’s a na svojej ploche tak vidíte výhradne príspevky svojich známych.

Aj keď si tím okolo Marka Zuckengerga zjavne mädlí zo zmien na Facebooku ruky s vidinou väčších zárobkov na platenej reklame, užívatelia sociálnej siete sa vo veľkom búria. Kým mnohí ani len netušia, koho príspevky sa im v týchto dňoch zobrazujú na ploche, nakoľko majú v priateľoch skutočne kadekoho, iní sa snažia okamžite prísť na to, ako sa dostať k obľúbenému obsahu, ktorý sa už medzi príspevkami NEUKAZUJE!

Spočiatku to vyzeralo, že ak budete chcieť vidieť príspevky obľúbených stránok, budete sa musieť vždy preklikávať do ,,rakety“, a teda ,,Prieskumníka“, avšak pozor! Služba sa ukázala ako lož a zobrazuje buď opäť príspevky priateľov, alebo staré články z obmedzeného počtu stránok.

Ak chcete mať absolútny prehľad o svojich obľúbených magazínoch, umelcoch či komunitách, urobte nasledovné. Na ľavej lište, kde máte všetky možnosti ,,preklikov“, sa nachádza i sekcia ,,PRESKÚMAŤ“. Nakoľko sa nezobrazuje celá, na konci si ju rozkliknite, nastavte si ,,NOVINKY ZO STRÁNOK“ a tu sa vám zobrazí všetok obsah, ktorý bol publikovaný na vami lajknutých stránkach.

Foto: Facebook