Počasie nám v posledných dňoch dáva poriadne zabrať, keď sa tropické horúčavy zmenili na neustály dážď. Špeciálne ťažkým dňom bude, respektíve, môže byť, utorok 25. júl 2017, kedy meteorológovia varujú obyvateľstvo. Všetky slovenké kraje sa musia pripraviť na najhoršie!

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal včera vo večerných hodinách výstrahu prvého stupňa pre okresy Šaľa, Galanta, Senec, Nové Zámky, Dunajská Streda a Komárno. Od ranných hodín (8:00) platí pre Bratislavský a Trnavský kraj dokonca výstraha prvého stupňa. Pre zvyšných šesť slovenských krajov platí počas celého dnešného dňa výstraha druhého stupňa!

Meteorológovia varujú Slovákov pred silnými búrkami, ktoré môžu byť sprevádzané krupobitím. Výskyt zrážok je na niektorých miestach odhadovaný až v rozmedzí 30-55 milimetrov a vietor môže dosiahnuť rýchlosť 65-110 km/h. Podľa SHMÚ je vysoká pravdepodobnosť povodní a materiálnych škôd. Dúfajme, že toto nepriaznivé počasie sa zaobíde bez zranení a že sa k nám opäť čoskoro vrátia slnečné dni.

Zdroj: Shmu.sk | Foto: Depositphotos,com, Pixabay.com